Wybierz region

Wybierz miasto

  Dwóch zabitych po zawaleniu się dachu w Bytomiu

  Autor: kar

  2006-03-03, Aktualizacja: 2006-03-03 13:34 źródło: Naszemiasto.pl

  Dwie osoby zginęły po zawaleniu się dachu byłej nastawni kolejowej przy ul. Łagiewnickiej w Bytomiu. Nie ustalono jeszcze tożsamości ofiar. W czasie, gdy doszło do zawalenia, wewnątrz przeznaczonego do rozbiórki budynku ...

  Dwie osoby zginęły po zawaleniu się dachu byłej nastawni kolejowej przy ul. Łagiewnickiej w Bytomiu. Nie ustalono jeszcze tożsamości ofiar. W czasie, gdy doszło do zawalenia, wewnątrz przeznaczonego do rozbiórki budynku przebywało dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej usiłowali wyciągać ze ścian i stropu metalowe elementy konstrukcji. To było najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku.

  Jako, że istniało podejrzenie, iż pod gruzami może być więcej ofiar, ruiny przeszukano z użyciem kamery termowizyjnej, lecz bez rezultatów. Przybyli na miejsce ratownicy górniczy, używając specjalistycznych narzędzi, pracują obecnie nad wyciągnięciem z budynku ciał ofiar. Policjanci z grupy operacyjno-śledczej zabezpieczają ślady i dokumentują miejsce katastrofy, by ustalić dokładne przyczyny zawalenia stropu nastawni.

  Do wypadku doszło przed godz. 11. w budynku przy ul. Łagiewnickiej, w którym przed laty mieściła się nastawnia kolejowa prowadząca do byłej kopalni Rozbark.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.