Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowa buzia Izy

  Autor: (amc)

  2006-03-20, Aktualizacja: 2006-03-20 08:33 źródło: Dziennik Zachodni

  Kilka najbliższych dni 8-letnia Iza Toch z Katowic spędzi na oddziale intensywnej terapii. W sobotę przeprowadzono u niej drugi etap operacji rekonstrukcji twarzy. Dziewczynka czuje się dobrze.

  Kilka najbliższych dni 8-letnia Iza Toch z Katowic spędzi na oddziale intensywnej terapii. W sobotę przeprowadzono u niej drugi etap operacji rekonstrukcji twarzy. Dziewczynka czuje się dobrze. Zabieg opóźnił się o kilka dni, bo złapała infekcję i lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zaaplikowali jej antybiotyk.

  - Chirurdzy zdjęli z przeszczepionej miesiąc temu integry - sztucznej skóry - warstwę silikonu. Na jej miejsce wszczepili bardzo cienką warstwę naskórka pobranego wcześniej z ciała małej pacjentki. Za kilka miesięcy będzie widać efekty operacji. U Andżeliki Dwojak, której jako pierwszej zrekonstruowano twarz, wyniki są wprost rewelacyjne - podkreśla Marcin Mikos, rzecznik szpitala.

  Izie zrekostruowano znacznie większą powierzchnię buzi i szyi. Dziewczynka jest szczęśliwa. Bardzo przeżywała to, że została oszpecona. Wpadła w depresję. Pierwszy raz od roku uśmiechnęła się po wizycie u doc. Jacka Puchały, który dał jej nadzieję na lepsze życie.

  Mała pacjentka wcześniej została poddana rekonstrukcji obu rączek. Wysoka temperatura podczas pożaru, który odebrał jej radość dzieciństwa, wypaliły jej ścięgna w dłoniach. Rączki były potwornie zniekształcone. Teraz lekarze zabiorą się jeszcze za nóżki i głowę Izy. W kilku etapach będą jej przywracać włosy na głowie. Prawdopodobnie będę też kolejne zabiegi z użyciem integry. 8-latka ma poparzone 70 proc. ciała. Całe leczenie i rehabilitacja potrwają około 5 lat.
  Jeśli chcesz pomóc Izie Toch, możesz wpłacić pieniądze na konto osobiste:

  Getin Bank SA I O/Katowice

  ul. Warszawska 4, 22 1560 1108 0000 9060 0050 7685 z dopiskiem "Iza Toch".

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.