Wybierz region

Wybierz miasto

  Numer na gazownika

  Autor: (mawa)

  2006-04-10, Aktualizacja: 2006-04-10 10:28 źródło: Dziennik Zachodni

  Do jednego z mieszkań przy ul. Wyspiańskiego w Siemianowicach Śląskich zapukało dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni. Polecili 66-letniej lokatorce nie używać gazu, ponieważ muszą dokonać kontroli ...

  Do jednego z mieszkań przy ul. Wyspiańskiego w Siemianowicach Śląskich zapukało dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni. Polecili 66-letniej lokatorce nie używać gazu, ponieważ muszą dokonać kontroli instalacji gazowej, następnie, po około 5 minutach, ponownie wrócili do mieszkania i oświadczyli, iż musza dokonać ponownej kontroli instalacji gazowej i wentylacyjnej.

  Wykorzystując nieuwagę kobiety mężczyźni ukradli z jej mieszkania biżuterię o wartości 1500 zł.

  - Jeden z nich zagadywał pokrzywdzoną w łazience, a drugi przeszukiwał mieszkanie - mówi Izabela Rom, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich.

  Po wyjściu obu mężczyzn 66-latka zorientowała się że została okradziona, zawiadomiła policję, następnie pojechała wraz z funkcjonariuszami, by spenetrować teren. W tym czasie inny patrol dokonał zatrzymania mężczyzny odpowiadającego rysopisowi, który podała kobieta.

  - Kobieta rozpoznała go jako jednego ze sprawców kradzieży biżuterii. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Łodzi - dodaje Izabela Rom.

  Obecnie trwają ustalenia dotyczące personaliów drugiego ze sprawców. Policjanci próbują też odzyskać skradzioną biżuterię.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.