Wybierz region

Wybierz miasto

  Ostre zasady przy zbywaniu wejściówek na MŚ

  Autor: (tok)

  2006-04-06, Aktualizacja: 2006-04-06 08:49 źródło: Dziennik Zachodni

  Wiele osób w naszym kraju marzy o tym, aby zdobyć bilety na mecze tegorocznych mistrzostw świata w Niemczech. Jednym ze sposobów jest odkupienie wejściówki od tych, którzy je już mają.

  Wiele osób w naszym kraju marzy o tym, aby zdobyć bilety na mecze tegorocznych mistrzostw świata w Niemczech. Jednym ze sposobów jest odkupienie wejściówki od tych, którzy je już mają. Jednak pozbyć się biletu jest równie trudno, jak stać ich się ich właścicielem. Na dodatek, za taki "kaprys" trzeba zapłacić 40 złotych.

  Od wczoraj kibice, którzy nabyli bilety za pośrednictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej, mogą je przekazywać lub odsprzedawać innym osobom. Zbycie biletu może się jednak odbyć tylko w ściśle określonych przypadkach, które wynikają z dyrektyw Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). "Transferu" można dokonać tylko w przypadku choroby lub śmierci właściciela biletu bądź śmierci członka jego rodziny. Bilet można też przekazać członkowi najbliższej rodziny. Możliwe jest także zbycie wejściówki w szczególnych przypadkach losowych (np. posiadacz biletu ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania). Wszelkie inne prośby będą odrzucane ze względów regulaminowych. Pozytywne rozpatrzenie prośby wiązać się będzie dodatkowo, zgodnie z zapisami regulaminu, z opłatą w wysokości dziesięciu euro (lub 40 złotych).

  Prośby dotyczące transferu biletów PZPN będzie przyjmował jedynie drogą elektroniczną. E-mail zawierający dane osobowe obecnego posiadacza biletu, dane osoby której bilet ma zostać przekazany oraz uzasadnienie powodu transferu biletu (jedynie z listy FIFA) powinien zostać przesłany na adres: transfer@bilety.pzpn.pl, ale nie później niż do 11 kwietnia. Później wszelkie prośby będą rozpatrywane indywidualnie przez FIFA. Ponadto osoba wnosząca o przekazanie biletu może zostać poproszona o dodatkowe dokumenty poświadczające prawdziwość prośby.

  Wszyscy, którzy nabyli bilety za pośrednictwem FIFA, mogą je zbywać, według identycznych zasad, na specjalnym portalu internetowym, działającym przy oficjalnej stronie MŚ.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.