Wybierz region

Wybierz miasto

  Pilna poprawka

  Autor: (mu)

  2006-03-08, Aktualizacja: 2006-03-08 07:30 źródło: Dziennik Zachodni

  Wprowadzenie nowych dodatków, w tym tzw. becikowego, spowodowało dość kuriozalną sytuację. Okazało się bowiem, że dodatkowe pieniądze z tego tytułu mogą biednym rodzinom odebrać inne świadczenia - z tytułu dodatków ...

  Wprowadzenie nowych dodatków, w tym tzw. becikowego, spowodowało dość kuriozalną sytuację. Okazało się bowiem, że dodatkowe pieniądze z tego tytułu mogą biednym rodzinom odebrać inne świadczenia - z tytułu dodatków mieszkaniowych.

  Z tego też powodu Sejm musiał się pilnie zająć ustawą o dodatkach mieszkaniowych. - Mając na uwadze, iż zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka, dodatek z tytułu urodzenia dziecka oraz pomoc w zakresie dożywiania, może mieć w szczególnych przypadkach wpływ na uprawnienia do dodatku mieszkaniowego, w tym na jego wysokość, świadczenia te umieszczono w zapisach art. 3 ust. 3 ww. ustawy, w części dotyczącej świadczeń nie zaliczanych do dochodu - wyjaśnia Paweł Gałecki z Biura Prasowego Ministerstwa Transportu i Budownictwa. - Przepisy ustawy będą obowiązywać wstecz, tak aby nikt nie utracił prawa do całości lub części dodatku mieszkaniowego w wyniku otrzymania pomocy w zakresie dożywiania oraz dodatku z tytułu urodzenia się dziecka - dodaje.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.