Wybierz region

Wybierz miasto

  Po nagrody na rowerze

  Autor: (mawa)

  2006-04-06, Aktualizacja: 2006-04-05 19:37 źródło: Dziennik Zachodni

  Rowery renomowanych marek, odtwarzacze mp3, aparaty cyfrowe - te wszystkie nagrody czekały na zwycięzców miejskich eliminacji XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego, które odbyły się wczoraj w Zespole Szkół ...

  Rowery renomowanych marek, odtwarzacze mp3, aparaty cyfrowe - te wszystkie nagrody czekały na zwycięzców miejskich eliminacji XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego, które odbyły się wczoraj w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śl.

  - Teraz młodzież walczy o naprawdę cenne przedmioty. Pewnie dlatego co roku, podczas zawodów widzę te same twarze - mówi nadkomisarz Adam Dragański, specjalista Sekcji Ruchu Drogowego KMP Siemianowice Śląskie. Podczas przejazdu na placu manewrowym wielu nawet bardzo sprawnych rowerzystów nie poradziło sobie z przeszkodami i zdobyło punkty karne dla drużyny. Do drugiej części turnieju czyli testu wyboru uczniowie przygotowywali się już od jakiegoś czasu.

  - Trzeba było powtórzyć znaki, poczytać kodeks. Potrzebna jest także wiedza o tym, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu - mówi Robert Bednarek, uczestnik konkursu i uczeń Gimnazjum nr 1.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.