Wybierz region

Wybierz miasto

  "Powitanie wiosny" na stadionie MOSiR Pszczelnik

  Autor: (lis)

  2006-03-24, Aktualizacja: 2006-03-23 13:47 źródło: Dziennik Zachodni

  W niedzielę, na bieżni stadionu MOSiR Pszczelnik odbędzie się I Bieg Godzinny. - Mamy nadzieję, że ten bieg, pod nazwą "Powitanie wiosny", wyjedzie już na stałe do kalendarza krajowych imprez - mówi Jan Komander, ...

  W niedzielę, na bieżni stadionu MOSiR Pszczelnik odbędzie się I Bieg Godzinny. - Mamy nadzieję, że ten bieg, pod nazwą "Powitanie wiosny", wyjedzie już na stałe do kalendarza krajowych imprez - mówi Jan Komander, dyrektor siemianowickiego MOSiR.

  Jak powstał pomysł I Biegu Godzinnego? - W mieście jest coraz więcej biegaczy, na dodatek chcemy już podziękować zimie, której każdy ma już chyba dość - zaznacza Jan Komander. - To także sposób na promowanie zdrowego stylu życia. Mamy już wprawdzie w Siemianowicach Śl. kilka innych biegowych imprez, między innymi Cross Siemiona czy szkolny bieg Świętych Mikołajów, w którym uczestniczyło prawie 200 dzieci, ale teraz chcemy zaangażować się w nową formułę. Podobny bieg odbywa się już w Bydgoszczy, a formuła godzinnego biegania powinna przyciągnąć ludzi. Kolejnym atutem naszej imprezy może być termin. W dalszej części sezonu w niemal każdy weekend odbywa się po cztery, pięć biegów, ale teraz nie mamy konkurencji - zaznacza.

  Bieg rozpocznie się o godzinie 11, ale zapisy przyjmowane są w niedzielę od g. 9 do 10.45. Zawody odbędą się na bieżni stadionu MOSiR Pszczelnik. Jeśli uczestników będzie około stu (tyle wynosi limit wyznaczony przez organizatorów), wówczas zorganizowane zostaną dwa biegi. Pomiary prowadzić będzie wyspecjalizowana firma ze Słupska (system mierzenia czasu to tzw. winning time), a każdy zawodnik otrzyma specjalnego chipa. Zwycięży ten, kto w ciągu godziny pokona najdłuższy dystans. - Każdy pobiegnie swoim tempem, a chipy odmierzać będą kolejne okrążenia. Kiedy minie godzina wszyscy się zatrzymają, a my dokonamy pomiarów długości przebiegniętego okrążenia, co powinno zająć nam kilka minut. Potem będziemy już znali kolejność, w której zawodnicy ukończyli bieg - wyjaśnia dyrektor MOSiR.

  Dodajmy, że organizatorami I Biegu Godzinnego "Powitanie wiosny" jest siemianowicki Urząd Miasta, MOSiR Pszczelnik oraz grupa biegowa "Ślimak Bytków". Udział jest bezpłatny, ale za każdego chipa pobierana będzie kaucja w wysokości 50 zł, bądź dowód tożsamości. Dla najlepszych przygotowano puchary, natomiast każdy uczestnik dostanie upominki, napoje oraz posiłek. Dla zawodników spoza Śląska przygotowano też zakwaterowanie - w hali MOSiR można spać za darmo, natomiast nocleg w hotelu Pszczelnik kosztuje 38 zł.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.