Wybierz region

Wybierz miasto

  Przyjaciółki w finale

  Autor: Grzegorz Żądło

  2006-03-13, Aktualizacja: 2006-03-13 10:15 źródło: Dziennik Zachodni

  Zawody odbyły się w sobotę w hali kompleksu "Michał" w Siemianowicach Śląskich. Do rywalizacji stanęło 170 zawodników z 20 miast. Podczas oficjalnego otwarcia mistrzostw Adam Goncerz, wiceprezes Polskiego Związku Karate ...

  Zawody odbyły się w sobotę w hali kompleksu "Michał" w Siemianowicach Śląskich. Do rywalizacji stanęło 170 zawodników z 20 miast. Podczas oficjalnego otwarcia mistrzostw Adam Goncerz, wiceprezes Polskiego Związku Karate przypomniał, że Śląsk jest kolebką karate kyokushin w Polsce.


  - Twardzi ludzie w twardym terenie rozpoczęli twarde walki w karate - powiedział Goncerz.

  Najwięcej emocji wzbudziły walki w kumite seniorów i seniorek. Do ciekawego pojedynku doszło w finale kategorii -70 kg mężczyzn, w którym spotkali się bracia Łukasza i Radosław Ociepka. Ostatecznie po dogrywce wygrał ten drugi. Silnie obsadzona była kat. +55 kg kobiet. W finale zmierzyły się dwie zawodniczki "Spartakusa" Katowice: Magdalena Wójcik i Agata Zjawińska, która w półfinale pokonała Dobrosławę Sołtysik z Tarnowskich Gór. Również w walce o złoty medal 20-letnia studentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim okazała się lepsza. - Trenujemy razem i przyjaźnimy się z Magdą. Dlatego walka z nią była dla mnie trudna emocjonalnie. Dzisiaj udało mi się z nią wygrać po raz drugi w karierze - mówiła tuż po finale Zjawińska.

  W kategorii open Krzysztof Habraszka łatwo wygrał z Piotrem Polewiakiem. - Potraktowałem te zawody sparingowo, bo nie jestem jeszcze w najwyższej formie. Ta ma przyjść na mistrzostwa Polski, a potem Europy. W międzyczasie być może pojadę jeszcze na Puchar Świata do Rosji - stwierdził Habraszka.  Zwycięzcy poszczególnych kategorii

  Juniorzy młodsi: kumite -60 kg Dawid Czypionka (Katowice), -65 kg Bartłomiej Szromek (Katowice), -75 kg Przemysław Stasiński (Ruda Śląska); kata Bartłomiej Szromek; walki reżyserowane Bartłomiej Szromek/Tomasz Wandzel (Katowice).

  Juniorki młodsze: kumite -55 kg Monika Sowa (Chorzów), +55 kg Lidia Fidura (Ruda Śląska), kata Marta Hanisz (Katowice).

  Seniorzy: kumite -65 kg Łukasz Rogacz (Dąbrowa Górnicza), -70 kg Radosław Ociepka (Gliwice), -75 kg Łukasz Jaworek (Jaworzno), -80 kg Michal Krzak (Katowice), open Krzysztof Habraszka (Tarnowskie Góry), kategoria senior (powyżej 36 lat) Wojciech Winiarski (Chrzanów); kumite lekki kontakt Łukasz Sadyś (Piekary Śląskie); kata Emil Słaboń (Sosnowiec).

  Seniorki: kumite: -55 kg Agnieszka Helińska (Katowice), +55 kg Agata Zjawińska (Katowice); kumite lekki kontakt Helena Gabryś (Siemianowice); kata Kamila Żurek (Sosnowiec).

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.