Wybierz region

Wybierz miasto

  Rozmowa z Dariuszem Brauhoffem, piłkarzem Inpulsu-Alpolu

  Autor: Grzegorz Lisiecki

  2006-03-03, Aktualizacja: 2006-03-02 15:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni: Inpuls-Alpol pokonał w Chorzowie beniaminka I ligi futsalu, Marex. Mecz był bardzo zacięty... DARIUSZ BRAUHOFF: Łatwo na pewno nie było.

  Dziennik Zachodni: Inpuls-Alpol pokonał w Chorzowie beniaminka I ligi futsalu, Marex. Mecz był bardzo zacięty...

  DARIUSZ BRAUHOFF: Łatwo na pewno nie było. Nie dość, że to derby, to jeszcze Marex broni się przed spadkiem, a z takimi zespołami zawsze gra się bardzo ciężko. My jednak walczymy o medal mistrzostw Polski i nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów.

  DZ: Pańskie przenosiny z Clearexu do Inpulsu-Alpolu były dobrą decyzją?

  DB: Jestem bardzo zadowolony. W siemianowickim klubie czuję się dobrze, tym bardziej że z kilkoma zawodnikami, na przykład z Błażejem Korczyńskim czy Piotrem Powroźnikiem, grałem już wcześniej. Mamy zresztą dobrą drużynę, jesteśmy w czołówce rozgrywek, a przecież to dopiero pierwszy sezon budowy nowego zespołu w Siemianowicach Śl.

  DZ: Do końca sezonu pozostały trzy kolejki, ale wciąż zachowujecie teoretyczne szanse na tytuł wicemistrzowski...

  DB: Musimy jednak wygrać wszystkie mecze, a Holiday - przegrać dwa. Jest to możliwe, zwłaszcza że chojniczanie grają jeszcze m.in. z Akademią Słowa w Poznaniu i Clearexem u siebie. Naszym celem jest jednak medal mistrzostw Polski, więc z trzeciego miejsca też będziemy zadowoleni.


  Dariusz Brauhoff ma 28 lat. Grę w hali rozpoczynał w TKKF Chorzów, potem był zawodnikiem TelSportu Katowice, skąd trafił do Clearexu Chorzów, gdzie grał przez ponad cztery lata. Przed tym sezonem podpisał kontrakt z Inpulsem-Alpolem. Ma na koncie jeden występ w futsalowej reprezentacji Polski. Skończył Akademię Muzyczną w Katowicach, na wydziale instrumentów perkusyjnych. Uczy w jednej z rudzkich szkół, współpracuje też z kilkoma zespołami muzycznymi.


  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.