Wybierz region

Wybierz miasto

  Rozpocznie się przebudowa węzła komunikacyjnego przy ulicy Krupanka

  Autor: (mawa)

  2006-03-17, Aktualizacja: 2006-03-16 13:01 źródło: Dziennik Zachodni

  Dla wielu mieszkańców regionu, w tym także naszego miasta, przebudowa drogi prowadzącej z Siemianowic Śląskich do Czeladzi, to coś znacznie ważniejszego, niż tylko kolejne utrudnienie w ruchu.

  Dla wielu mieszkańców regionu, w tym także naszego miasta, przebudowa drogi prowadzącej z Siemianowic Śląskich do Czeladzi, to coś znacznie ważniejszego, niż tylko kolejne utrudnienie w ruchu. Oznacza to kolejny etap budowy wielkich fabryk, w których zatrudnienie może znaleźć nawet tysiąc osób.

  - Przetarg na przebudowę drogi jest na ukończeniu. Zakończy się zaraz po 20 marca - mówi Marian Stanaszek, naczelnik wydziału inwestycji miejskiej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. - Mam nadzieję, że firmy, które złożyły swoje oferty nie będą oprotestowywać przetargu.

  Już teraz na terenach przy drodze krajowej 94 trwa nieprzeciętny ruch. Koparki i spychacze równają teren. Amerykańska i francuska firma postanowiły zainwestować u nas 40 mln euro.

  O wyborze miejsca pod inwestycje zadecydowała doskonała lokalizacja przy drodze krajowej, to skusiło obu inwestorów.

  Johnson Controls Siemianowice oraz Ugine&Alz Polska już zaczynają budować swoje zakłady.

  Bartłomiej Leszczyński poinformował nas, że amerykańska inwestycja zajmie 6,25 ha, Francuzi zmieszczą się w blisko 5 hektarach. Johnson Controls wybuduje tam fabrykę produkującą elementy metalowe do siedzeń samochodowych. Ugine&Alz buduje centrum serwisowe stali nierdzewnej. Ich głównym odbiorcą będą firmy z branży AGD.

  Niemały udział w ściągnięciu inwestora miał siemianowicki samorząd. Gotowy plan zagospodarowania przestrzennego i uproszczenie procedur stworzyły przyjazny klimat do inwestowania.

  Miasto zadeklarowało także,

  że na własny koszt wybuduje skrzyżowanie umożliwiające dojazd do obu zakładów. Firmy zaczną działać już z końcem 2006 roku. Amerykanie są o krok przed Francuzami. Prace nad budową ich fabryki są bardzo zaawansowane, podczas gdy francuska inwestycja jest jeszcze w powijakach. W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, za pośrednictwem której dokonano lokalizacji inwestycji, zapewniają,

  że fabryka będzie potrzebowała przede wszystkim pracowników fizycznych, choć miejsca dla wykwalifikowanej kadry też nie powinno zabraknąć. Więcej na temat inwestycji zagranicznych inwestorów napiszemy w za tydzień.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.