Wybierz region

Wybierz miasto

  Wandale zdemolowali stację

  Autor: (mawa)

  2006-02-28, Aktualizacja: 2006-02-28 09:21 źródło: Dziennik Zachodni

  Stację zamykamy o godzinie 18, dlatego nie mogliśmy zareagować. Około 21 grupa młodych ludzi szła ulicą od pętli tramwajowej w kierunku centrum. Kiedy przechodzili obok stacji wyciągnęli kije bejsbolowe i zaczęli tłuc w ...

  Stację zamykamy o godzinie 18, dlatego nie mogliśmy zareagować. Około 21 grupa młodych ludzi szła ulicą od pętli tramwajowej w kierunku centrum. Kiedy przechodzili obok stacji wyciągnęli kije bejsbolowe i zaczęli tłuc w dystrybutory - mówi pan Andrzej, pracownik stacji przy ulicy Katowickiej w Siemianowicach Śląskich.

  Dokładnie o 20.45 do Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich zadzwonił telefon. Rozmówca poinformował funkcjonariuszy, że pięciu ludzi demoluje stację benzynową przy ul. Katowickiej. Dyspozytor natychmiast wysłał na miejsce patrol. Kiedy młodzi ludzie zauważyli stróżów prawa rzucili się do ucieczki. Policjanci podjęli pościg.

  - Zatrzymaliśmy dwóch piętnastolatków. Pozostałym napastnikom udało się uciec. Jeden z młodzieńców miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi Izabela Rom, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

  Wczoraj obaj zatrzymani byli przesłuchiwani w siemianowickiej komendzie, gdzie tłumaczyli motywy bandyckiego napadu.

  Administrator stacji wycenił swoje straty na pięć tysięcy złotych. Szyby w czterech zdemolowanych dystrybutorach zostały już następnego dnia wymienione.

  - Nie wiadomo tylko, czy nie zostały uszkodzone liczniki - mówi pan Andrzej, pracownik stacji.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.