Wybierz region

Wybierz miasto

  XVI Festiwal Kultury Szkolnej trwa od wczoraj

  Autor: Maciej Wąsowicz

  2006-03-24, Aktualizacja: 2006-03-23 13:43 źródło: Dziennik Zachodni

  Kilkudziesięciu młodych ludzi, pasjonatów sztuki teatralnej od wczoraj na deskach sceny Siemianowickiego Centrum Kultury prezentuje swoje umiejętności i talenty.

  Kilkudziesięciu młodych ludzi, pasjonatów sztuki teatralnej od wczoraj na deskach sceny Siemianowickiego Centrum Kultury prezentuje swoje umiejętności i talenty.

  W tym roku organizatorzy Festiwalu Kultury Szkolnej zmienili jego formułę.

  - Organizujemy go co roku - mówi Karolina Gera z Siemianowickiego Centrum Kultury. - Do tej pory festiwal trwał od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora. W tym roku wszystko się zmieniło.

  Postanowiono przeciągnąć go w czasie. Nowa formuła przewiduje, że festiwal będzie trwał przez trzy miesiące. Marzec, kwiecień i maj upłyną w Siemianowickim Centrum Kultury pod znakiem aktorskiej gry, tańca i śpiewu.

  - Marzec pod znakiem teatru, kwiecień opanują zespoły taneczne, a w maju na nasze deski trafią trupy wokalno-muzyczne - wyjaśnia Anna Jakubowska, dyrektor SCK.

  O zmianie formuły zadecydowały względy typowo techniczne. Festiwal przeznaczony jest bowiem przede wszystkim dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z siemianowickich szkół.

  - Kiedy festiwal toczył się bez przerwy w czasie tygodnia roboczego, uczniowie nie mogli oglądać występów swoich kolegów z innych szkół - dodaje Karolina Gera. - Zmiana formuły to naprawi. Na widowni będą mogli pojawić się zainteresowani występami swoich kolegów uczniowie konkurencyjnych szkół. Z pewnością przyjdą też rodzice, którzy będą chcieli zobaczyć swoje pociechy w akcji, a także nauczyciele, którzy do tej pory nie mogli podglądać pomysłów kolegów z innych szkół. Zmiana formuły wpłynie na uatrakcyjnienie rywalizacji.

  To już szesnasta edycja Festiwalu Kultury Szkolnej. Siemianowickie Centrum Kultury organizuje go jednak dopiero od kilku lat.

  - Wcześniej organizacją festiwalu zajmowało się śląskie Kuratorium - wyjaśnia Anna Jakubowska. - Wówczas festiwal był swoistym wstępem i kwalifikacją do rejonowego i wojewódzkiego szczebla tej imprezy. Od kilku lat festiwal stał się miejskim plebiscytem, podczas którego wybierane są najlepsze zespoły działające przy szkołach. - Jury będzie oceniało wykonawców w trzech kategoriach - tłumaczy reguły Karolina Gera. - Wielki finał festiwalu z rozdaniem nagród przewidzieliśmy na 3 czerwca. Podczas gali zostaną wręczone statuetki dla najlepszych ekip w kategorii zespołów teatralnych, tanecznych, i wokalno-muzycznych.
  Ogródek artystyczny


  W sobotę od godz. 11 Dziecięca Pracownia Plastyczna %A1Okienko" działająca przy Siemianowickim Centrum Kultury zaprasza na %A1Ogródek sztuk". Warsztaty artystyczne, w których mogą wziąć udział całe rodziny, pozwolą na realizację ciekawych pomysłów. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest grządka teatralna, jak wygląda rabatka muzyczna i jak powinno się uprawiać grządkę plastyczną. Udział w zajęciach jest płatny 5 zł od każdej osoby.

  Sonda

  Czy obawiasz się ptasiej grypy?

  • Nie (72%)
  • Tak (28%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.