Ośrodek Beskid Sport Arena uruchomił dla turystów wyciąg narciarski częściowo pokryty… śniegiem! Jazda lub zabawa na śniegu w środku lata stała się nie lada atrakcją. Zobacz zdjęcia...

W galerii powyżej publikujemy zdjęcia z Beskid Sport Arena, z soboty 7 sierpnia oraz 31 lipca.

A w Szczyrku... śnieg w środku lata! Zobacz zdjęcia [Beskid Sport Arena]

Beskid Sport Arena jako pierwszy w Polsce ośrodek zdecydował się udostępnić dla turystów wyciąg narciarski częściowo pokryty śniegiem, który został wyprodukowany w środku lata w temperaturze ok. 25 st. C.

- To dzięki systemowi All Weather Snow, z pomocą którego można nawet przy 40 stopniach Celsjusza wyprodukować śnieg podobny do naturalnego. Maszyna posiada specjalny wymiennik ciepła – w efekcie wlatuje do niej woda o temperaturze plus dziesięciu stopni, a wylatuje śnieg o temperaturze minus pięciu stopni – wyjaśnia Michał Słowioczek z Beskid Sport Arena. Dodaje, że płatki takiego śniegu mają zerową wilgotność. - Ten śnieg jest suchy, ale zmrożony. Tworzy strukturę podobną do normalnego śniegu – dodaje Słowioczek.Wakacyjny śnieg wzbudził zainteresowanie mediów i turystów, a na stoku można było spotkać narciarzy i snowboardzistów. Wśród nich był Michał Chowaniec z Bielska-Białej, który przed tygodniem wrócił z lodowca we Francji.

- Ten śnieg jest w dobrym stanie – ocenił jakość szczyrkowskiej atrakcji. – Można to porównać do jazdy na śniegu późną zimą, może wczesną wiosną. Tyle, że mamy środek lata. Wróciłem tydzień temu z lodowca z Francji i te warunki mogę porównać do tych, jakie były tam w ciągu dnia – dodał.

Na szusowanie w środku lata skusili się pan Henryk z synem Łukaszem z Bielska-Białej.
- To bardzo fajny pomysł, super sprawa – przyznał Łukasz. - Śnieg jest trochę miękkawy, ale nawet w zimie, gdy przygrzeje słońce, to jest właśnie taki. Nachylenie stoku nie jest duże i do spokojnej jazdy i dobrej zabawy to wystarczy – stwierdził.

Do kiedy będzie można pojeździć na letnim śniegu w Beskid Sport Arena? Sprawdź tutaj - KLIKNIJ

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!