Aktywni mieszkańcy województwa śląskiego mają szansę na grant!

Materiał informacyjny
Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. 8 października ruszyła V edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, w którym aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego.

Od 2016 roku Tesco Polska, przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia wspiera lokalne społeczności, realizując program „Decydujesz, pomagamy”. Na potrzeby programu Polska została podzielona na mikroregiony, w obrębie których organizacje będą rywalizować o dofinansowanie swoich działań. W ciągu dwóch lat trwania programu, organizacje i lokalni działacze zrealizowali 815 projektów społecznych.

Podczas IV edycji w województwie śląskim wsparcie otrzymało 48 inicjatyw społecznych, które zdobyte środki na łączną sumę 144 000 zł mogły przeznaczyć na zmianę najbliższego otoczenia.

Trzy razy więcej pomocy!

W każdym z mikroregionów wsparcie finansowe otrzymają aż trzy inicjatywy społeczne. Pomysł na lokalne działania można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy od 8 października do 18 listopada 2018 roku.

Aktywni mieszkańcy są naszym motorem do działań, a nasza motywacja rośnie widząc tak pozytywny odbiór programu. Jako zespół Tesco jesteśmy dumni, że Polacy z tak ogromnym zaangażowaniem włączają się w działania, które korzystnie wpływają na ich najbliższe otoczenie. Wierzymy, że nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie, dlatego ponownie nagrodzimy nie jeden, a trzy projekty społeczne w każdym regionie. - mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji Tesco.
Wpłyń na swoje najbliższe otoczenie!

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. O tym, jakie dofinasowanie otrzyma każda z inicjatyw, zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco na jedną z najlepszych inicjatyw w danym mikroregionie.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej:www.tesco.pl/pomagamy

Wspólnie zmieńmy świat na lepsze!

Jako międzynarodowa sieć handlowa, Tesco realizując program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalnych aktywistów poprzez przekazywanie grantów na zgłaszane przez nich projekty, dotyczące poprawy ich najbliższego otoczenia. Kluczowymi priorytetami firmy są m.in. poprawa zdrowia, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, wspieranie lokalnych społeczności oraz dostarczanie przyjaznych środowisku, wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Pomagając lokalnie, Tesco kreuje zmiany w skali globalnej.

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane