Bardo: Trzy kawalifikacje dla zawodników UKS Black Skorpion Przyłęk

PG
Dwaj zawodnicy i jedna zawodniczka klubu UKS Black Skorpion Przyłęk zdobyli kwalifikacje do startu w mistrzostwach Europy (odbędą się w Moskwie) i mistrzostw świata (w Las Vegas) w siłowaniu się na rękę.

Reprezentantom klubu z małej wsi niedaleko Barda udało się to podczas rozgrywanych w Gdyni mistrzostw Polski w siłowaniu się na ręce. Wystartowała tam 16 – osobowa ekipa z Przyłęku. Dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii wagowej dawały awans do imprez najwyższej rangi. W kategorii junior 50 kg - lewa ręka srebrny medal i brązowy ręka prawa zdobył
14 – letni Łukasz Wilczyński z Przyłęku. Grzegorz Kizik z Brzeźnicy zdobył srebro w kat. junior 60 kg – prawa ręka i brąz na rękę lewą, a Julita Bogusz z Przyłęku zdobyła dwa srebrne medale w kat. juniorki do 45 kg.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0