Basia Brych Siemianowice: Basia Brych mistrzynią Polski juniorek!

PSZ, UM Siemianowice
Basia Brych Siemianowice: Świetne wieści z Obornik Śląskich, gdzie odbywają się finałowe zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce. Basia Brych zdobyła tam mistrzostwo Polski juniorów młodszych.

Basia Brych Siemianowice: Utytułowana zawodniczka "Wołodyjowskiego" po dwóch mistrzostwach w kategorii Młodziczek już w pierwszym roku występów w starszej kategorii wiekowej, także w niej okazała się najlepsza.

Basia Brych po eliminacjach rozstawiła się na drugim miejscu. Następnie w turnieju głównym pokonała kolejno: Marię Gajówkę (Pałac Młodzieży Katowice) 15:6, Oliwię Malowaniec (KS Szpada Wrocław) 15:11, Barbarę Piekarską (KS Szpada Wrocław) 15:11, dzięki czemu awansowała do półfinału. W nim zmierzyła się z reprezentantką katowickiego Pałacu Młodzieży Anną Musiał, która wcześniej, w walce o awans do "ósemki" wygrała jednym trafieniem z inną siemianowiczanką - Aleksandrą Pernach.
Tym razem Basia Brych wzięła srogi rewanż za swoją klubową koleżankę i rozgromiła katowiczankę 15:4.

W walce finałowej reprezentantka "Wołodyjowskiego" zmierzyła się z zawodniczką MKS Kusy Szczecin Weroniką Janicką. Ostatecznie próbę nerwów lepiej wytrzymała Basia Brych, która przy stanie 14:14 zadała decydujące trafienie, zapewniając sobie zwycięstwo i tytuł mistrzyni Polski.