Czterech kandydatów na prezydenta Siemianowic Śląskich

Grono kandydatów na prezydenta Siemianowic Śląskich powiększyło się. Oficjalnie wiadomo już, że o fotel włodarza Siemianowic będą ubiegały się cztery osoby, w tym jedna kobieta. Kto zwycięży? Przekonamy się 21 października.

O północy 26 września minął termin zgłaszania kandydatów na urząd prezydenta miasta. Siemianowiczanie będą wybierać włodarza miasta spośród następujących kandydatów: Łukasza Hucza zgłoszonego przez Kukiz’15, Jakuba Nowaka zgłoszonego przez KKW SLD Lewica Razem, Rafała Piecha, obecnego prezydenta, zgłoszonego przez KWW Rafał Piech Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic oraz Kariny Siwiec- Magielnickiej zgłoszonej przez KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Rafał Piech, obecnie sprawujący władzę w mieście podsumuje swoją kadencję w przyszłym tygodniu podczas dwóch spotkań z mieszkańcami, które odbędą się 3 października 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego oraz 4 października 2018 r. w Siemianowickim Centrum Kultury Zameczek. Przypomnijmy jednak, że pełni tę funkcję od 2014 roku, kiedy to jako kandydat niezależny ubiegał się o prezydenturę Siemianowic Śląskich, wygrał w drugiej turze głosowania z wynikiem blisko 65, 5 proc. głosów z dotychczasowym prezydentem Jackiem Guzym.

W oświadczeniu wydanym 2 sierpnia br. zapowiedział: - Chcąc więc ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości oświadczam, że byłem, jestem i zawsze będę niezależnym, bezpartyjnym kandydatem na urząd prezydenta miasta. Podobnie jak w poprzednich wyborach będę reprezentować Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic i to najważniejsze poparcie jakie mogłem uzyskać.

Kim natomiast są pozostali kandydaci? - Trzymam w dłoni coś, czego nie można kupić - to ogromne doświadczenie, które zdobyłam pracując 9 lat w administracji samorządowej, najpierw w urzędzie miasta, obecnie w Instytucji Pośredniczącej Urzędu Marszałkowskiego, gdzie zajmuję się nadzorem nad efektywnym wykorzystywaniem funduszy unijnych. Aby poszerzyć swoją wiedzę ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, jak również z administracji samorządowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2015 r. Sejmik Województwa Śląskiego powołał mnie w skład Rady Społecznej Centrum Leczenia Oparzeń im. dr Stanisława Sakiela. Odpowiedziałam na potrzeby michałowickiej społeczności jako wnioskodawczyni zrealizowanego boiska wielofunkcyjnego przy ul. Wyzwolenia z Budżetu Obywatelskiego. Mam 42 lata jestem szczęśliwą mamą, żoną, mieszkanką Siemianowic Śląskich. Wypoczywam aktywnie na rowerze, na spacerze, wędrując po górach - pisze o sobie Karina Siwiec-Magielnicka. Czy ma szansę zostać pierwszą w historii Siemianowic Śląskich kobietą rządzącą miastem? Czas pokaże.

Trzecim kandydatem jest Jakub Nowak. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy kierownika biura rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Siemianowicach oraz piastował stanowisko rzecznika prasowego siemianowickiego magistratu, natomiast obecnie kieruje Biurem Obsługi Inwestora. W kwietniu 2016 roku został nowym przewodniczącym SLD w Siemianowicach Śląskich. Jest też wiceprzewodniczącym SLD woj. śląskiego.

Ostatni z kandydatów, Łukasz Hucz, miejski aktywista, ogłosił swój start w wyborach samorządowych dopiero po ogólnopolskiej konwencji Kukiz’15. - To już oficjalne! Dzisiaj na konwencji Kukiz’15 zostałem ogłoszony jako kandydat na prezydenta miasta Siemianowice Śląskie. Już niebawem wraz z kandydatami Kukiz’15 do Rady Miasta przedstawimy nasz program. Dziękuję bardzo za wszystkie ciepłe słowa, jakie otrzymałem przez ostatnie lata, kiedy angażowałem się w Budżet Obywatelski i życie miasta. W odpowiedzi postanowiłem, zgodnie z życzeniem wielu z Państwa, że w najbliższych wyborach samorządowych wystartuję na urząd Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie – napisał w niedzielę na facebookowym profilu Kukiz’15 Łukasz Hucz, kandydat na prezydenta Siemianowic Śląskich.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

02.10.2018, 10:20

Z którego okręgu Andrzej startuje? Gdzie w Siemianowicach najbardziej śmierdzi?
Kto wydał pozwolenie na działanie największego truciciela w mieście?
Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania to lepiej zajmij się obsługą gąsienic w Rudym 102.

30.09.2018, 10:38

Koalicja prawdziwie obywatelska, obywatel ojciec nr 1 na liście w jednym okręgu, obywatelka córka nr 1 na liście w jednym okręgu. Uwaga to nie jest nepotyzm, to są najwyższe standardy demokracji.
Andrzeju, Małgosiu gratulacje.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane