Hokeiści w finale Mistrzostw Polski?

BW
UM Siemianowice Śląskie
Już w sobotę, 21 stycznia o godzinie 17.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” podopieczni hokeiści Pawła Siegiela zagrają bardzo ważny mecz z KS AZS AWF Poznań.

W sobotę zawodnicy HKS Siemianowiczanki zawalczą o wejście do finałów Mistrzostw Polski Seniorów w halowej odmianie hokeja na trawie. By dojść do tego miejsca siemianowiczanie zajęli drugie miejsce w tabeli grupy A rozgrywek o Mistrzostwo Polski. W 6 spotkaniach zdobyli tam 9 punktów. Pierwsze miejsce w grupie zdobył Grunwald Poznań, a zawodnicy HKS Siemianowiczanki wyprzedzili drużyny Stelli Gniezno oraz Polonii Środa Wielkopolska. Sobotni rywale z Poznania, którzy zagrają z naszymi zawodnikami w eliminacjach znajdowali się w grupie C, gdzie również zdobyli 9 bramek. W tamtej grupie wystarczyło to na zajęcie tylko 3 miejsca. Do finałów z pierwszego miejsca awansowali hokeiści LKS Gąsawy. Rozgrywka, która jest przed nami, to mecz barażowy. Drużyny z drugich miejsc z grup eliminacyjnych, a grup było 3, rywalizują z zespołami z miejsc trzecich. Gospodarzami meczów barażowych są drużyny, które w swojej grupie zajęły drugie miejsce. Zwycięzcy barażowych rozgrywek awansują do finałów, gdzie dołączą do najlepszych drużyn z eliminacyjnych grup, czyli do Grunwaldu Poznań, Pomorzanina Toruń oraz LKS Gąsawy. Finały zostaną rozegrane już 28 i 29 stycznia i miejmy nadzieję, że będziemy mogli zobaczyć tam hokeistów HKS Siemianowiczanki. Na sobotni mecz można wejść za darmo i z dumą kibicować naszym sportowcom.