Hokej na trawie Siemianowice: Udany rewanż Polaków na Szkotach

Paweł Szałankiewicz
Hokej na trawie Siemianowice: Udany rewanż Polaków na Szkotach Fot. UM Siemianowice
Hokej na trawie Siemianowice: Polacy udanie zrewanżowali się szkotom a wtorkową porażkę 1:2 na boisku KS Siemion. W środę pokonali ich 4:3, a następnie w rzutach karnych 2:1. Kolejny mecz między obiema reprezentacjami już w sobotę na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Czechach.

Hokej na trawie Siemianowice: Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelił siemianowiczanin Mateusz Hulbój. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, a tuż po zmianie stron Szkoci doprowadzili do wyrównania. Po kwadransie drugiej odsłony goście ponownie zaskoczyli obronę i golkipera podopiecznych Karola Śnieżka i zdobyli drugiego gola. Polacy rzucili się do odrabiania strat i w 58 minucie meczu, po dobrze wykonanym "krótkim rogu" wyrównującego gola strzelił Michał Kasprzyk.

Chwilę później Szkoci objęli prowadzenie. W 63 minucie meczu Polacy zdołali znów wyrównać - kolejny "krótki róg" dla naszej drużyny na bramkę zamienił król strzelców polskiej ekstraklasy, Karol Majchrzak. Gdy wydawało się że będzie remis, w ostatniej akcji meczu, kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem, sprytnie w kole rywali zachował się Krystian Makowski, strzelając czwartego gola dla naszej reprezentacji i zapewniając tym samym zwycięstwo w dzisiejszej rywalizacji.

Po regulaminowych 70 minutach trenerzy umówili się na serię pięciu karnych zagrywek, które również lepiej egzekwowali podopieczni Karola Śnieżka (2:1).

Obydwa spotkania odbywały się w ramach przygotowań do hokejowych Mistrzostw Europy Seniorów grupy B, które już w najbliższą sobotę rozpoczną się w Pradze (Czechy). Obydwa zespoły zagrają ze sobą na inaugurację mistrzostw.