Jacek Polechoński z Siemianowic zdobył kolejne medale w Girevoy Sport

Paweł Szałankiewicz
Jacek Polechoński z Siemianowic zdobył kolejne medale w Girevoy Sport Fot. UM Siemianowice
Jacek Polechoński z Siemianowic to zawodnik uprawiający Girevoy Sport. W tej nowej dyscyplinie w Polsce nie ma sobie równych. Na co dzień to instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury "Jordan".

Jacek Polechoński z Siemianowic: Kolejne złote medale wywalczył instruktor z MDK Jacek Polechoński, który wystartował w rozegranych w Międzyzdrojach III Otwartych Mistrzostwach Polski w Girevoy Sport. To dyscyplina polegająca na podnoszeniu odważnika. Polechoński wystartował w tzw. półmaratonach polegających na odpowiednim podnoszeniu przez 30 min. odważnika kulowego (kettlebell) bez możliwości jego odkładania. Jako jedyny zawodnik podczas Mistrzostw Polski wziął udział w dwóch takich konkurencjach. Startując w kategorii do 80 kg z odważnikiem ważącym 16 kg wykonał 747 rwań, a po kilkudziesięciu minutach przerwy 809 podrzutów, wygrywając zawody i ustanawiając najlepsze oficjalne wyniki w Polsce.

W czerwcu tego roku Polechoński zdobył również trzy złote medale w Otwartych Mistrzostwach Polski Kettlebell BOLT Standard (odmiana gierevoy sport) startując w krótszych dziesięciominutowych konkurencjach (rwanie jednorącz, długi cykl jednorącz, półrwanie oburącz).