Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny zorganizował zajęcia dla dzieci z rodzin zastępczych, czyli "Klub Zielonego Smoka".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca - mówi Sylwia Buchta, pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - W zajęciach uczestniczą dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych, a także dzieci biologiczne rodziców zastępczych - wyjaśnia.

W zajęciach "Klubu Zielonego Smoka" uczestniczy zwykle kilkanaścioro dzieci w wieku od trzech do piętnastu lat. - Zajmują się różnymi rzeczami - kontynuuje Sylwia Buchta. - Na marcowych zajęciach przygotowywały już wielkanocne stroiki, natomiast w zaplanowanym na 8 kwietnia spotkaniu udział weźmie ratownik medyczny, ponieważ zajęcia dotyczyć będą udzielania pierwszej pomocy. Mamy już dokładną rozpiskę wszystkich zajęć aż do grudnia. Jak co roku takich spotkań mamy dwanaście - dodaje.

Spotkania w "Klubie Zielonego Smoka" odbywają się w tak zwanej Harcówce, obok siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym czasie organizowane są również zajęcia dla rodziców zastępczych, którzy uczestniczą w spotkaniach grupy wsparcia "Ogniwo".

Dodajmy, że MOPS zorganizował niedawno ferie dla wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej wsparcia dziennego. Dzieci uczestniczyły między innymi w warsztatach tanecznych i zajęciach teatralnych, wzięły także udział w dwóch wycieczkach - do Ustronia i Częstochowy. Dzieci uczestniczyły także w imprezach fundacji Proventus, która przygotowała prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, wyjście do kina na bajkę pt. "Planeta 51" oraz do Teatru Atheneum na sztukę "Dziadek do orzechów".

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!