(© KMP Siemianowice Śląskie )

W poniedziałek popołudniu siemianowiccy policjanci zostali poinformowani, że z okna kamienicy przy ul. Powstańców został wyrzucony pies. 38-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu z drugiego piętra wyrzucił szczeniaka.

- Dzięki reakcji przechodniów, policjanci ustalili szczegóły, które pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy. Mundurowi zadbali również o to, aby zwierzęciu została jak najszybciej zapewniona opieka weterynarza - informuje siemianowicka policja.

Właścicielem półrocznego psa okazał się 38-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna był również agresywny w stosunku do policjantów. W momencie zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Umieszczono go w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut usiłowania zabicia psa. Mężczyźnie grozi 3 lata pozbawienia wolności.

Pies przeżył, jednak cały czas przebywa pod opieką weterynarza.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!