(© KMP Siemianowice Śląskie )

Od piątku, aż do wczoraj na drogach w województwie śląskim prowadzone były wzmożone kontrole drogowe. Na ulicach naszego miasta o bezpieczeństwo dbało 96 policjantów wspieranych przez straż miejską. Przez 4 dni doszło do 3 kolizji.

Wzmożone działania mundurowych skierowane były na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w tym szczególnym okresie świątecznym. Na drogach naszego miasta policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego. Od piątku do niedzieli w Siemianowicach Śląskich doszło do 3 kolizji.

Siemianowiccy policjanci wylegitymowali 120 osób. Wobec 48 pieszych i kierujących zostały zastosowane środki prawne za popełnione przez nich wykroczenia drogowe. Najczęściej ujawnianym wykroczeniem wśród kierujących było niestosowanie przez nich lub pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz fotelików do przewozu dzieci. Piesi standardowo przechodzili przez jezdnię w niedozwolonych miejscach.

Liczne kontrole trzeźwości na siemianowickich drogach pokazały, że w ten weekend kierowcy jeździli odpowiedzialnie. W ręce stróżów prawa wpadł jedynie rowerzysta, który jechał na rowerze po uprzednim wypiciu alkoholu.

Podczas działań policjanci z drogówki wręczali kierującym ulotki, w których zawarto podstawowe informacje na temat aplikacji „Moja Komenda” oraz interaktywnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!