(© UM Siemianowice Śląskie )

Za nami III edycja Akademii Przedsiębiorczości skierowana do uczniów siemianowickich szkół. We wszystkich edycjach półkolonii wzięło udział ok. 200 młodych siemianowicznan.

Podczas tygodniowego turnusu uczniowie odwiedzają firmy i instytucje w Siemianowicach Śląskich. To okazja, by poznać ich strukturę, a przy okazji wziąć udział w warsztatach. Oprócz tego chodzą na plac zabaw, czy basen. Podczas ostatniej Letniej Akademii Przedsiębiorczości uczniowie klas 4-6 siemianowickich szkół podstawowych odwiedzili takie firmy jak: Aperam, MMJ, Autozastępcze.pl, Adient, Grupa Kozubik i Partnerzy, Jaga Hobby, Mairstudio oraz Walcowanie Rur Silesia. Dzieci odwiedziły także prezydenta Siemianowic Śląskich i dowiedziały się jak funkcjonuje Urząd Miasta oraz Siemianowickie Pole Golfowe.

- Jako miasto daliśmy pomysł i przekazaliśmy go do naszej placówki kulturalnej MDK Jordan - mówi Jakub Nowak z Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. - Za każdym razem zwracamy się do szkół o wytypowanie najbardziej zdolnych, ambitnych i pracowitych uczniów, bo to ma być forma nagrody za ich trud w nauce. Półkolonie organizowane są w taki sposób, żeby nie przeszkadzać rodzicom w normalnym trybie pracy. Dzieci mogą być przywiezione prze godz. 8.00 i odebrane po 16.00. W tym czasie mają zorganizowany czas i zapewnione wyżywienie. Podczas półkolonii dzieciakami zajmują się wychowawcy z MDK Jordan - dodaje Jakub Nowak.

Już teraz wiemy, że będzie IV edycja bezpłatnych półkolonii dla dzieci z Siemianowic Śląskich. Dowiedzieliśmy się również, że MDK Jordan planuje uruchomić dodatkowe warsztaty przedsiębiorczości w swojej placówce.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!