Prawie 300 nowych miejsc pracy i ponad 170 mln złotych nakładów inwestycyjnych przybędzie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. (KSSE S.A.), w związku z trzema projektami, na realizację których w marcu udzielone zostały zezwolenia.

Uwzględniając pozyskane od początku roku inwestycje oznacza to, że w pierwszym kwartale największa polska specjalna strefa ekonomiczna zrealizuje już niemal trzecią część rocznych planów.

Plany KSSE S.A. na 2017 rok zakładają pozyskanie 25 nowych projektów inwestycyjnych o wartości przekraczającej miliard złotych, związanych z utworzeniem ponad tysiąca nowych miejsc pracy. Parametry siedmiu udzielonych od początku roku zezwoleń pozwoliły największej polskiej specjalnej strefie ekonomicznej już w marcu osiągnąć niemal 30 proc. założeń co do liczby nowych miejsc pracy (łącznie zadeklarowano ponad 330 nowych miejsc pracy) i w 25 proc. zrealizować plan dotyczący wartości inwestycji (łącznie zadeklarowano ponad 260 mln złotych nakładów inwestycyjnych).

W marcu rozstrzygnięto przetarg, który wyłonił nowego inwestora KSSE oraz w wyniku przeprowadzonych rokowań udzielone zostały zezwolenia na realizację dwóch projektów inwestycyjnych przez aktualnych inwestorów strefy. W ich efekcie w największej polskiej strefie ekonomicznej powstanie prawie 300 nowych miejsc pracy, a przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 170 mln złotych inwestycji.

Nowym inwestorem w Gogolinie będzie niemiecka firma Hengst. Producent m.in. części i akcesoriów do pojazdów silnikowych zakupił działkę o powierzchni 6 ha, a w ramach inwestycji o wartości 66 mln złotych firma stworzy co najmniej 130 nowych miejsc pracy. To drugi, po firmie Sentrex, podmiot który będzie prowadził działalność w obszarze przemysłowym Gogolin, dogodnie zlokalizowanym w pobliżu Opola, przy autostradzie A4, a także w sąsiedztwie linii kolejowej łączącej Śląsk, z Opolem, Wrocławiem i Europą Zachodnią.

Kolejny projekt inwestycyjny w KSSE zrealizuje firma Brembo, największy dotychczasowy inwestor podstrefy sosnowiecko-dąbrowskiej KSSE. Włoski przedstawiciel branży motoryzacyjnej utrzyma dotychczas istniejące 1139 miejsc pracy do 2020 roku. W firmie zatrudnienie znajdzie też co najmniej kolejnych 10 osób. Zgodnie z udzielonym zezwoleniem nowy projekt wiąże się z dodatkowymi nakładami inwestycyjnymi na kwotę 100 mln złotych. Firma Brembo zrealizowała dotychczas w podstrefie sosnowiecko-dąbrowskiej inwestycje o wartości ponad 714 mln złotych. W zakładzie w Dąbrowie Górniczej wytwarzane są tarcze żeliwne nowej generacji dla przemysłu motoryzacyjnego oraz innowacyjne tarcze kompozytowe, a także funkcjonuje tam dział badawczo–rozwojowy.

W wyniku rokowań ustalone zostały również warunki realizacji projektu przez Rockwell Automation. Amerykańska firma, na gruntach włączonych do KSSE pod koniec grudnia 2016 roku w Katowicach, zrealizuje inwestycję, która będzie wiązać się ze stworzeniem 150 nowych miejsc pracy w branży automatyki przemysłowej oraz nakładami inwestycyjnymi o wartości ponad 5,5 mln złotych. Projekt Rockwell Automation będzie realizowany na gruntach będących własnością Skarbu Państwa oraz spółki Echo 135, których włączenia do KSSE dokonano właśnie z uwagi na planowaną inwestycję.

Od początku 2017 roku Katowicka SSE S.A., obok przyznanych w marcu, udzieliła jeszcze czterech zezwoleń. Nowymi inwestorami, którzy zadeklarowali nakłady o łącznej wartości ponad 90 mln złotych i utworzenie ponad 30 nowych miejsc pracy, zostały firmy Bito Technika Magazynowa w Ujeździe, Pomarez w Bytomiu oraz dwaj przedstawiciele sektora MŚP z Częstochowy: PMS4i i Promatek Media Julia Pogorzelska. W kolejnych tygodniach spodziewane jest rozstrzygnięcie kolejnych pięciu postępowań dotyczących udzielenia zezwolenia na działalność w KSSE.

Czytaj również:
Bezrobocie w woj. śląskim. Gdzie jest najwyższe? [TOP 10 powiatów]

Praca

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

WICKIEGO PEDOFILA I ZOOFILA WRAZ Z DOWODAMI MARKA SĘKA Z PANEWNIK (gość)

POZNAJCIE SZKARADNĄ MORDĘ PRZYPOMINAJĄCĄ GARGAMELA PEDOFILA I ZOOFILA MARKA SĘKA z Katowic z Panewnik:

http://zapisz.net/images/610_marek_s_k_pedofil_zoofil_paran.jpg

Marek Sęk właściciel strony www.paranormalium.pl TO WYJĄTKOWO ZBOCZONY DEWIANT, który został przyłapany w sieci na molestowaniu nieletnich 12-13-14-15 letnich dziewczynek,
Tu macie DOWODY
www.odchylenia-psychiczne.blogspot.com

POSŁUCHAJ JAK MAREK SĘK MÓWI, ŻE MOŻE UPRAWIAĆ SEX ZE ZWIERZĘTAMI:

http://w197.wrzuta.pl/audio/4NyuMgzPK2Z/marek_sek_lubi_uprawiac_sex_ze_zwierzetami

Marek Sęk to AUTYSTA o wypaczonej łajdackiej złośliwej psychice, który chciał zrobić krzywdę nauczycielce, która wyrzuciła go ze szkoły muzycznej, a internautom, którzy go irytowali chciał odrąbywać głowy siekierką-przeczytasz o tym w linku do bloga.
Marek Sęk spłodził w sieci tysiące szkalujących i plugawych komentarzy na człowieka, który pokazał jego dewiacje i zboczenia.
Marek Sęk zadaje się z internetowymi szumowinami moralności, zboczeńcami i oszustami.
Jeśli chcesz wiedzieć o nim więcej prawdy i szczegółów napisz:
Pinokioriese@gmail.com lub zadzwoń pod nr. 500*420*579 wszystkiego się dowiesz.

CZY TAKI OBRZYDLIWY SZPETNY TYP MA PRAWO ISTNIEĆ JAKBY NIGDY NIC W SIECI I LANSOWAĆ SWOJE ZOOFILSKIE UPODOBANIA POLUJĄC PRZY OKAZJI NA MŁODOCIANE NIELETNIE ZAGUBIONE NASTOLATKI?

STRZEŻ SWE DZIECI I NIELETNIE CÓRKI PRZED TYM PSYCHOPATYCZNYM ZBOCZEŃCEM.