Protest kierowców TIR-ów już dziś! To odpowiedź na policyjną akcję "TIR". Popierasz?

W piątek 17 sierpnia 2018 czeka nas protest kierowców TIR-ów. Akcja pod nazwą "Protest69", to odpowiedź na policyjną akcję "TIR". Kierowcy mają dosyć karania ich za zbyt długie wyprzedzanie. Dlatego pojadą prawym pasem o 10 km wolniej, niż maksymalna dopuszczalna prędkość na danej drodze.

PROTEST KIEROWCÓW TIRÓW już w piątek 17 sierpnia

Kierowcy tirów mają dosyć karania ich za zbyt długie wyprzedzanie lewym pasem, dlatego w odpowiedzi na policyjną akcję "TIR", przeprowadzą w piątek, 17 sierpnia swój "Protest69". To może oznaczać paraliż na drogach. Tym bardziej, że akcja tirowców obejmie zarówno autostrady, jak również drogi ekspresowe oraz lokalne ulice w terenie zabudowanym i poza nim.

Protest kierowców TIR-ów ma przypominać strajk włoski. Samochody ciężarowe w piątek pojadą o 10 km wolniej niż maksymalna dopuszczalna prędkość na danej drodze. Nie będą jednak wyprzedzać i wjeżdżać na lewy pas.

- Pierwszą zasadą będzie utrzymywanie prędkości o 10 km/h niższej niż maksymalna. W terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, poza nim 60 km/h, a na autostradach tytułowe 69 km/h. Zasada druga to natomiast wystrzeganie się wyprzedzania na drogach dwujezdniowych - czytamy na portalu 40ton.net, skierowanym głównie do kierowców zawodowych.

W efekcie ma zostać sparaliżowany ruch na prawych pasach na drogach dwujezdniowych. Problemy spodziewane są zwłaszcza na obwodnicach miast i węzłach autostradowych.

Do piątku na szeroką skalę ma być prowadzona akcja informacyjna wśród kierowców TIR-ów, tak aby jak najwięcej z nich włączyło się w protest. W dodatku ciężarówki mają zostać oznaczone logo akcji "Protest69".

PROTEST KIEROWCÓW TIRÓW - CZEGO SIĘ DOMAGAJĄ?

PROTEST KIEROWCÓW TIRÓW - CZEGO SIĘ DOMAGAJĄ?

Poprzez protest kierowcy tirów chcą wyrazić sprzeciw wobec nagonki, jaka ich zdaniem ma miejsce na kierowców zawodowych w ostatnim czasie. Najdobitniej ma przejawić się w postaci akcji "TIR" prowadzonej przez policję, podczas której kierowcy samochodów ciężarowych są karani właśnie za zbyt długie wyprzedzanie na drogach ekspresowych i autostradach.

Kierowcy sprzeciwiają się też coraz częściej wprowadzanym zakazom wyprzedzania na autostradach lub przynajmniej ich ograniczeniu do konkretnych godzin.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

KS

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.08.2018, 15:14

Będzie bezpieczniej, tak trzymać, na radarach też nie zarobią

19.08.2018, 18:14

piszecie tu ze duzo ludzi zmieniło pracę na kierowców Tirów, informatycy, technicy, itp- to nie dziwcie się że jest jak jest !! to tak jak z żołnierzami pchali się oknami i drzwiami a potem mieli traumę i leczenie po afganie- to co myśleli ze będa rejony robić ? Podobnie z tirami gro pacanów powinno lejce dostać do ręki nie kierownicę bo koń myśli czasem za furmana a tir nie

19.08.2018, 06:58

''Odbiorcy gazu nie odczują podwyżek ''Kto to powiedział ten jest kłamca

18.08.2018, 20:15

A co ty wiesz o pracy w hucie pustaku.? Myślę że po jednej góra dwóch dniówkach spieprzał byś do tej swojej ciężaróweczki aż miło.

18.08.2018, 09:20

Pisze farmazony? Chłop ma rację i tyle. Widać żeś jeden z tych troglodytów, pseudo kierowców.

18.08.2018, 08:51

Bezwzględnie karać kierowców TIRór, dokładnie sprawdzać stan techniczny i eliminować za najmniejsze niesprawności z dróg. Ustawodawstwem i polityką transportową państwa wymuszać ograniczenia w poruszaniu się tirów po drogach publicznych, wprowadzić bezwzględny nakaz transportu towarów masowych koleją w kontenerach.

18.08.2018, 07:23

To nie są "paniska" tylko osobnicy o mentalności troglodytów i to jest najdelikatniejsze określenie jakie mi się nasuwa w ocenie tych.....!!!

18.08.2018, 07:11

...no i oby z tego gościa był lepszy kierowca niż "dyplomant"...

18.08.2018, 07:06

Jeżeli "jaśnie panu" "tirowcowi" praca nie odpowiada to niech ją zmieni na inną.PROSTE???

18.08.2018, 06:45

Niech tak protestują jak najdłużej. Wszyscy normalni kierowcy się ucieszą. Za te wjeżdżanie na lewy pas bez patrzenia w lusterko powinna być publiczna chłosta. Normalny kierowca wrzuca lewy kierunkowskaz i czeka aż lewy pas się zwolni. Kierowca tira włącza lewy kierunkowskaz i zmienia pas nawet jak z tyłu nadjeżdża auto, ale to wielkie paniska w wielkich maszynach to kto im co zrobi...

18.08.2018, 00:47

Ja jestem kierowcą zawodowym i robię to co lubię,jeżdżę najnowszym volvo- jest bardzo wygodne, jeżdżę sobie spokojnie po stałych trasach, pauzy mam tylko na autohofach i mam wyje..ne na wszystko i na wszystkich. Ja nie pracuję pod presją czasu, więc nigdzie się nie śpieszę. Praca bajka

18.08.2018, 00:35

Do osobówek !!!! Jeździć przepisowo trzeba, bo przez Was są wypadki na drogach .Statystyki czytajcie

17.08.2018, 23:27

Zakaz wyprzedzania tirem innych pojazdów jadących z prędkością większą niż 70km/h. Nakaz jazdy skrajnym prawym pasem, lub na rozjeździe, innym wymaganym do kontynuowania jazdy w danym kierunku. Skończą się chamskie manewry. Pamiętajcie, że ciężarówka o masie powyżej 3,5t może poruszać się z prędkością maksymalną 80km/h (autostrada). I skoro wszystkie tak jadą to po jaką chorobę oni się wyprzedzają z różnicą prędkości 0,5km/h?! Nie tylko mandaty lepić, ale i pałować.!

17.08.2018, 23:13

Osobiście znam programistę z dwoma dyplomami wyższych uczelni. Jeździ bo to kocha, dla tirów rzucił równie dobrze płatny zawód.

17.08.2018, 22:06

Na drogach rocznie ginie 3000 osób, a oni się zajmują zawodowymi kierowcami, śmiech na sali. Wsiądźcie w Wasze nieoznakowane radiowozy i zróbcie akcje na A4 w poszukiwaniu bez-mózgów wyprzedzających pasem awaryjnym, trzymającym się 10 cm za zderzakiem oczekując, że kierowca z przodu wjedzie w barierki, żeby łaskawie ustąpić miejsca itd.

17.08.2018, 19:51

Dziś miałem okazję jechać drogą z Rud do Knurowa. Masakra TIRy rozjeżdżają tam wszystkie drogi omijając płatną A4.

17.08.2018, 15:11

karac wszytkich tirowcow !!!!! za łamanie przepisów!!!!!!!!!!!!!!

17.08.2018, 14:10

Łysy! Jak tam twój Bardzo Mały Wacek? Jeszcze jeździsz tym złomem?

17.08.2018, 14:05

Głupoty piszesz gimbusie, masz zerową wiedzę o kolei i transporcie kolejowym. Przewozy towarowe mają się bardzo dobrze a wiele linii zostało wyremontowanych i ciągle remontuje się nowe.
Jak zrobiąlinię Katowice-Kraków to busy znikną w tydzień albo będą musały zejść z cenami jeszcze niżej.
Przyszłość transportu jest w kolei i normalne kraje jak Niemcy, Austria czy Czechy to rozumieją, u nas też zaczynają to rozumieć.
Także nie pisz bredni jak nie masz pojęcia, TIRy to niszczyciele wszystkiego - dróg, domów, parkingów i zagrożenie dla życia innych kierujących.
Cały tranzyt powinien jechać na torach i powinno to być prawnie wymuszane.

17.08.2018, 13:44

nie myl kolego kultury i inteligencji z wykształceniem to nie idzie czasem w parze ...ale widać ty jesteś tego wybitnym przykładem.

17.08.2018, 12:46

Tylko ludzie niewykształceni jeżdżą zawodowo tirami.

17.08.2018, 11:41

Zapraszam na hutę, szczególnie latem gdzie na hali masz 70 stopni a ty jesteś ubrany w drelichowe ubrania. Nie ma siedzenia w klimie w majtach i w sandałkach... Dobre porównanie, banda nierobów.

17.08.2018, 11:22

To jest praca dla twardzieli, a nie dla mięczaków co pracują na taśmach lub hutach itp.itd.

17.08.2018, 11:18

Zdziwił byś się człowieku.Czasy się zmieniły, teraz ludzie po studiach, magistrowie lub z biur idą pracować na ciężarówkach bo są dobre pieniądze ,dużo ludzi zmieniło zawód na kierowcę zawodowego

17.08.2018, 11:14

Brawo! Żeby jeździć tirem wystarczy tylko sześć klas szkoły podstawowej. Takie wykształcenie jest potrzebne aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Jak można wymagać kultury od kierowcy tira.