PUP siemianowice śląskie

PUP siemianowice śląskie

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

PUP Siemianowice Śląskie: Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich wygrał konkurs na realizację staży zawodowych dla osób bezrobotnych w Niemczech.

PUP Siemianowice Śląskie: Celem projektu o nazwie „Euro-fachowcy” jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w jednym z 21 zawodów: kucharz, barman, kelner, piekarz, cukiernik, rzeźnik, ogrodnik, florysta, pracownik ogólnobudowlany, pracownik robót wykończeniowych, cieśla budowlany, stolarz meblowy, mechanik samochodowy,
mechatronik, elektryk, elektryk samochodowy, monter instalacji sanitarnych, opiekun społeczny, przedszkolanka, spawacz, pracownik obsługi ruchu turystycznego.


PUP Siemianowice Śląskie: kolejne staże zagraniczne w Niemcze

ch

Mogą w nim wziąć udział osoby do 35-ego roku życia, zarejestrowane w urzędach pracy na terenie województwa śląskiego. Projekt składa się z dwóch części: przygotowania językowego (w siedzibie PUP Siemianowice) oraz 9 tygodniowego stażu w wybranych zakładach pracy w miejscowości Bad Freienwalde (Niemcy). Udział w stażu jest bezpłatny a wszystkie koszty pokrywane są w ramach programu Leonardo da Vinci. Uczestnicy na zakończenie otrzymują dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe w języku niemieckim i polskim.

Planowane terminy wyjazdów: I grupa 17.03 – 20.05.2014, II grupa 21.05 – 24.07.2014, III grupa 25.07 – 27.09.2014.

Informacje o projekcie można uzyskać w:
Powiatowym Urzędzie Pracy w Siemianowicach Śląskich
ul. Wyzwolenia 17
41-103 Siemianowice Śląskie
pokój nr 11
telefon (32) 765-35-81, 765-29-54 lub 765-16-52

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

stażysta2012 (gość) (ewa)

ewa, w takim razie pozwól, że ja wyjaśnię.
Gdy stażysta nie ukończy stażu np. powodu wyrzucenia go ze względu na jego zachowanie, to UE (z której to środków projekt jest realizowany) za tego stażystę nie zapłaci Urzędowi Pracy. UP wykłada kasę, a na koniec rozlicza się z UE. Początkowo nie wymagano poświadczenia, ale nie każdy dotrwał końca stażu i UP był stratny.

laurKa (gość)

To chyba w nagrodę za stale wymalowywane swastyki na budynku siemianowickiej grupy Mniejszości Niemieckiej

ewa (gość)

Ciekawe czemu nie dopiszą ze takiemu bezrobotnemu musi
ktoś poświadczyć posiadający dochody,że w razie czego ponosił będzie
on koszty za kursanta:(