PUP siemianowice śląskie

PUP siemianowice śląskie

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

PUP Siemianowice Śląskie: Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich wygrał konkurs na realizację staży zawodowych dla osób bezrobotnych w Niemczech.

PUP Siemianowice Śląskie: Celem projektu o nazwie „Euro-fachowcy” jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w jednym z 21 zawodów: kucharz, barman, kelner, piekarz, cukiernik, rzeźnik, ogrodnik, florysta, pracownik ogólnobudowlany, pracownik robót wykończeniowych, cieśla budowlany, stolarz meblowy, mechanik samochodowy,
mechatronik, elektryk, elektryk samochodowy, monter instalacji sanitarnych, opiekun społeczny, przedszkolanka, spawacz, pracownik obsługi ruchu turystycznego.


PUP Siemianowice Śląskie: kolejne staże zagraniczne w Niemcze

ch

Mogą w nim wziąć udział osoby do 35-ego roku życia, zarejestrowane w urzędach pracy na terenie województwa śląskiego. Projekt składa się z dwóch części: przygotowania językowego (w siedzibie PUP Siemianowice) oraz 9 tygodniowego stażu w wybranych zakładach pracy w miejscowości Bad Freienwalde (Niemcy). Udział w stażu jest bezpłatny a wszystkie koszty pokrywane są w ramach programu Leonardo da Vinci. Uczestnicy na zakończenie otrzymują dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe w języku niemieckim i polskim.

Planowane terminy wyjazdów: I grupa 17.03 – 20.05.2014, II grupa 21.05 – 24.07.2014, III grupa 25.07 – 27.09.2014.

Informacje o projekcie można uzyskać w:
Powiatowym Urzędzie Pracy w Siemianowicach Śląskich
ul. Wyzwolenia 17
41-103 Siemianowice Śląskie
pokój nr 11
telefon (32) 765-35-81, 765-29-54 lub 765-16-52

Komentarze (2)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21

laurKa (gość)

To chyba w nagrodę za stale wymalowywane swastyki na budynku siemianowickiej grupy Mniejszości Niemieckiej

ewa (gość)

Ciekawe czemu nie dopiszą ze takiemu bezrobotnemu musi
ktoś poświadczyć posiadający dochody,że w razie czego ponosił będzie
on koszty za kursanta:(