Siemianowice Śląskie. Już w kwietniu 2017 roku rozpocznie się budowa centrum logistycznego Respector. Inwestycja kosztuje 17 milionów, a pracę dostanie około 50 osób.

Siemianowice Śląskie: Powstanie centrum logistyczne Respector - będzie praca dla 50 ludzi

Firma Respector w Siemianowicach Śląskich działa nieprzerwanie od 2001 roku. Specjalizuje się w branży przewozowej. Z usług firmy skorzystało już kilkaset firm z całej Europy, przewożąc łącznie 450 tys. ton ładunku. A teraz firma rozpoczyna budowę gigantycznego - jak na skalę miasta - centrum logistycznego. I tworzy nowe miejsca pracy.

- Firma Respector swoją lokalizacją, ale przede wszystkim sercem, zawsze związana była z Siemianowicami Śląskimi. To właśnie tutaj znajduje się baza transportowa i siedziba firmy. Dlatego oczywistym jest, że nowe magazynowe skrzydło firmy powstaje w naszym mieście - mówi Rafał Rybarczyk, założyciel firmy Respector.

Jak zapowiada inwestor, prace przy centrum logistycznym Respector rozpoczną się dokładnie 3 kwietnia i potrwają przynajmniej 7 do 8 miesięcy.

Wszystko zależy od tego, czy w trakcie prac wystąpią jakieś utrudnienia. Obiekt zapewnieni powierzchnię magazynową pod wynajem. Każda firma, niezależnie od wielkości, będzie mogła wynająć dowolną liczbę miejsc paletowych, których dostępnych będzie ponad 4 tys. 300. Powstaną tu również powierzchnie biurowe. W budynku znajdzie się kilkanaście klimatyzowanych biur, pokoje konferencyjne, a nawet taras widokowy. Będzie też parking dla 40 samochodów osobowych, własna baza samochodów ciężarowych i budynek ochrony.

- Za spedycję krajową oraz międzynarodową towaru, jak i komunikację wewnątrz obiektu, odpowiada kadra pracowników firmy Respector. Spedytorzy, kierowcy, magazynierzy to grupa kilkunastu osób pracujących na jedną zmianę, która zapewni ciągłą i bezkolizyjną obsługę magazynowo-przewozową powierzonych towarów. Dlatego przy pełnym zapełnieniu powierzchni biurowej, miejsce pracy może znaleźć nawet 50 osób - dodaje Rafał Rybarczyk.

Biznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!