W sobotę 13 marca w Warszawie odbędzie się oficjalna promocja trasy tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Przypomnijmy - jedna z lotnych premii na trzecim etapie zlokalizowana zostanie w Siemianowicach Śląskich.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
TdP ma rozpocząć się 1 sierpnia etapem Sochaczew - Warszawa. Kolejne dni tegorocznego Tour de Pologne: Rawa Mazowiecka - Częstochowa (2.08), Sosnowiec - Katowice (3.08), Tychy - Cieszyn (4.08), Jastrzębie Zdrój - Ustroń (5.08), Oświęcim - Bukowina Tatrzańska (6.08), Nowy Targ - Kraków (7.08). W sumie trasa tegorocznego Tour de Pologne liczyć będzie ok. 1200 km.

Zawodowy peleton pojawi się więc w Siemianowicach 3 sierpnia. - Powstały cztery zbliżone do siebie warianty przejazdu kolarzy przez nasze miasto - mówi Krzysztof Nos z referatu rekreacji, sportu i turystyki Urzędu Miasta. - Chcemy, aby lotna premia znalazła się na ulicy Krasińskiego, niedaleko ratusza, ale ostateczną decyzję podejmie dyrekcja wyścigu. Wszystko będzie jasne już w sobotę - dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że kolarze przejadą niemal przez całe miasto. Wjadą do Siemia-nowic od strony Czeladzi ulicami Krupanka w Bańgowie i Wrocławską, a dalej ulicami: Tarnogórską, Kościelną, Orzeszkowej i Michałkowicką w Michałowicach. W centrum miasta - zgodnie z propozycją magistratu - peleton ma przejechać ulicami: Parkową, Krasińskiego, gdzie ma być lotny finisz oraz Świerczewskiego. Kolarze mają wyjechać z miasta w Bytkowie, ulicą Wróblewskiego. W mieście ma odbyć się w tym czasie duży festyn. Nic jednak dziwnego, bowiem dla miasta wizyta peletonu Tour de Pologne - zaliczanego do cyklu UCI Pro Tour - będzie doskonałą okazją do promocji. Tegoroczny Tour de Pologne stacja Eurosport transmitować będzie wszak do 50 krajów w 20 wersjach językowych! W naszym kraju Tour de Pologne relacjonować będzie - jak co roku - TVP.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!