Ile kosztuje wyprawka szkolna 2017? Cena z pewnością jest uzależniona od sklepu. Porządny plecak za 100 zł? A ile za zeszyt, długopis czy bidon? Prezentujemy oferty promocyjne sklepów [GAZETKI] Pepco, Biedronka, Carrefour, Auchan, Lidl, Tesco, Polo Market, Smyk, Mila i Makro. Kliknij powyżej w galerię i poznaj promocje w poszczególnych sklepach...

Ile kosztuje wyprawka szkolna 2017. Ceny w sklepach Pepco, Biedronka, Carrefour, Auchan, Lidl, Tesco, Polo Market, Smyk, Mila i Makro GAZETKA

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Pepco, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Biedronka, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Carrefour, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Auchan, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Lidl, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Tesco, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Polo Market, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Smyk, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Mila, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ

Wyprawka szkolna 2017: ceny w sklepie Makro, sprawdź gazetkę - kliknij TUTAJ
Tańsza szkolna wyprawka w tym roku

Ceny nie rosną, a nawet są niższe niż przed rokiem. Szkolne wyprawki będą więc tańsze. Mimo świadczenia „500+” rodzice nie szaleją z wydatkami. Jak wynika z badań Barometr Providenta, we wrześniu portfel rodziców może uszczuplić się średnio o 580 zł. Właśnie tyle zamierzamy przeznaczyć na wyprawkę szkolną dla swoich pociech.

To o sto złotych mniej, niż w ubiegłym roku. Już pod koniec wakacji rodzice planują wydatki związane z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Jak wynika z najnowszego badania Barometr Providenta, na powrót dziecka do szkoły zamierzamy wydać 580 zł, co stanowi ok. 43 proc. płacy minimalnej netto w Polsce w 2016 roku. W tym roku rodzice deklarują kwoty o blisko 100 zł niższe, niż w rok temu, gdy deklarowali wydatki na poziomie średnio 683 zł. - W ubiegłym roku obserwowaliśmy, że rodziny o mniejszych dochodach, planowały wydać na wyprawkę szkolną sumy wyraźnie większe niż średniozamożni, a ci z kolei więcej niż zamożni. W tym roku nie widzimy tej zależności – wskazuje Przemysław Kasza z działu analiz Provident Polska.

– Rok temu, mniej zamożni rodzice, przy okazji rozpoczęcia roku, nadrabiali braki w zasobach szkolnych swoich dzieci. Przypuszczam, że w tym roku ich zasoby były uzupełniane z bieżących wpływów, stąd teraz mniejsze wydatki na dodatkowe przybory szkolne – dodaje Przemysław Kasza.


Biznes

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lady (gość)

Jeszcze media expert mogliby dodac, teblety, lapki, to nieodzowna część wyprawki, a tam jest jakies promo z tego co widziałem.