Pojazdy zabytkowe po raz drugi opanowały Siemianowice Śląskie. Pod siemianowickim Centrum Kultury - Park Tradycji była meta II edycji rajdu KWK czyli Klasykiem Wokół Komina.

Na zlocie pojawiło się kilkudziesięciu fanów i właścicieli starych samochodów i motocykli. Choć żaden z pojazdów nie został wyprodukowany po 1989 r. wszystkie wyglądały jakby właśnie wyjechały z fabryki.

Uczestnicy rajdu Klasykiem Wokół Komina mieli do pokonania trasę z Muzeum Pojazdów Zabytkowych w Zabrzu do Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Po drodze czekały na nich zadania sprawnościowe i intelektualne.

Na samym zlocie naprawdę było co podziwiać. Przyjechały na przykład wysłużone polskie fiaty 125p i 126p. Na pewno uwagę zwracał "duży fiat" z nadwoziem typu "pick up" z rocznika 1989. Udało się go uratować tuż przed planowanym złomowaniem.

Ponadto uwagę zwracały zagraniczne samochody. Np. dodge charger czyli jeden z tzw. amerykańskich "muscle car". Były też słynne garbusy, czy też popularne nawet na naszych drogach mercedesy benz W201 (produkowane od 1982 r.)

Imprezy

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

www.klasyki.net.pl (gość)

Interesujesz się zabytkowymi autami ?

Zapraszam na forum starych samochodów

http://www.klasyki.net.pl