(© KMP Siemianowice Śląskie)

Policja skierowała kolejny apel do mieszkańców Siemianowic Śląskich. Tym razem chodzi o nasze bezpieczeństwo podczas odpoczynku nad wodą.

- Latem dochodzi do największej liczby utonięć - informuje podkom. Tatiana Lukoszek, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. - Części z nich można byłoby uniknąć, gdyby osoby nie łamały zakazów kąpania się w akwenach wodnych lub robiły to w ściśle wyznaczonych miejscach. To właśnie słabe rozpoznanie zbiornika wodnego, brawura i spożywany przed wejściem alkohol są najczęstszymi przyczynami utonięć. Siemianowiccy mundurowi w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” podczas codziennych służb kontrolują zbiorniki wodne - dodaje podkom. Tatiana Lukoszek.

Siemianowiccy policjanci oprócz kontrolowania zbiorników wodnych, sprawdzają miejsca, gdzie może grupować się młodzież jak również te miejsca, które mogą być niebezpieczne. Policjanci podczas wakacyjnych spotkań z młodzieżą przekazują szereg cennych informacji, dzięki którym letni wypoczynek będzie bezpieczny.

Będąc nad wodą powinniśmy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Pamiętajmy, aby pływać w miejscach do tego przeznaczonych, które są odpowiednio oznakowane, i w których jest ratownik. Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Najpierw ochlapmy stopniowo całe ciało. Wtedy unikniemy wstrząsu termicznego. Nie skaczmy w miejscach, których nie znamy i pamiętajmy, żeby nigdy nie skakać „na główkę”. Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po spożyciu alkoholu, a dzieci powinny bawić się nad wodą pod obecnością dorosłych.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!