Barbara Brych z Siemianowic z Pucharem Polski juniorów młodszych

Paweł Szałankiewicz
Barbara Brych z Siemianowic z Pucharem Polski juniorów młodszych Fot. UM Siemianowice
Barbara Brych z Siemianowic: We Wrocławiu odbył się I Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szpadzie. Do walk w Pucharze Polski przystąpiło 106 zawodniczek wystawionych przez swoje kluby z całej Polski.

Barbara Brych z Siemianowic: UKS „Wołodyjowski” wystawił w tej kategorii 5 swoich zawodniczek: Wiktorię Baj, Barbarę Brych, Izabellę Konwicką, Zuzannę Pamuła i Aleksandrę Pernach. Wszystkie nasze zawodniczki przeszły przez walki eliminacyjne, kwalifikując się do dalszych walk w rankingowym rozstawieniu: Basia Brych na 1 miejscu, Ola Pernach na miejscu 4, Iza Konwicka na 35 miejscu, Zuzia Pamuła na miejscu 41 i Wiktoria Baj na 83 miejscu.

W walkach pucharowych Wiktoria Baj przegrała walkę o wejście do 1/64 finału z zawodniczką Pałacu Młodzieży Katowice i ostatecznie w Pucharze Polski została sklasyfikowana na 86 miejscu.
Nie powiodło się też Zuzi Pamuła, która w walce o wejście do 1/32 finału uległa zawodniczce z Kolejarza Wrocław 13:15 , co sprawiło, że zajęła ostatecznie 44 miejsce.
Iza Konwicka w walce o wejście do 1/16 finału nie zdołała pokonać zawodniczki Muszkieter Gliwice, przegrywając swoją walkę 12:15 i klasyfikując się 27 miejscu.
Ola Pernach w walce z zawodniczką Warszawianki o wejście do 1/16 finału została pokonana stosunkiem trafień 13:15, zajmując ostatecznie w Pucharze Polski 17 miejsce.

Najlepiej radziła sobie Barbara Brych, która w ćwierćfinale wygrała z zawodniczką Kolejarza Wrocław 15:8, w półfinale wzięła rewanż za swoją klubową koleżankę - Olę Pernach, pokonując szpadzistkę Warszawianki 15:10, zapewniając sobie awans do ścisłego finału.
W finale Basia Brych utrzymała koncentrację i pewnie pokonała zawodniczkę Muszkietera Gliwice 15:9, zapewniając sobie zwycięstwo 15:9 zdobywając I Puchar Polski. Był to zarazem jej pierwszy zdobyty Puchar w tej kategorii, bowiem po obronie tytułu Mistrzyni Polski Młodzików w br. przeszła do kategorii Juniorek Młodszych.