Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2017: Język POLSKI arkusze PDF OKE. Co było na egzaminie?

Katarzyna Domagała-Szymonek
Egzamin gimnazjalny 2017: w środę rusza egzamin. Co warto wiedzieć?
Egzamin gimnazjalny 2017: w środę rusza egzamin. Co warto wiedzieć? Przemyslaw Swiderski
Egzamin gimnazjalny 2017: W środę, 19 kwietnia, rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W województwie śląskim swoją wiedzę sprawdzi ponad 38 tys. uczniów.

Egzamin gimnazjalny 2017: POLSKI, WOS, HISTORIA.

W województwie śląskim egzamin gimnazjalny napisze 38 034 uczniów. - Składa się on z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego - wymienia Robert Wanic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Aktualizacja: Egzamin Gimnazjalny 2017 z Historii i WOS - co było? Odpowiedzi i arkusze PDF

Egzamin rozpocznie się w środę (19 kwietnia) o godz. 9 od pytań z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godz. 11 czas na język polski. W czwartek zdających czeka część matematyczno-przyrodnicza (godz. 9 - przedmioty przyrodnicze, godz. 11 - matematyka). W piątek egzamin z języków obcych (o godz. 9 poziom podstawowy, o godz. 11 - rozszerzony).

Cała części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Na napisanie egzaminu z języka polskiego ‎i matematyki uczniowie mają po 90 minut. Zaś z historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i przedmiotów przyrodniczych po 60 minut.

Egzamin gimnazjalny z języka obcego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎

EGZAMIN GIMNAZJALNY - ZASADY

Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina, że zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego ‎nowożytnego na poziomie podstawowym mają formę zamkniętą (do wyboru jest jedna z czterech odpowiedzi). W arkuszu egzaminacyjnym ‎z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym oprócz zadań ‎zamkniętych znajdują się również zadania otwarte.

Przed wyjęciem z domu na egzamin gimnazjalny warto pamiętać, że na salę zdający mogą zabrać ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis piszący na czarno, na matematykę również linijkę. ‎Na egzaminie gimnazjalnym nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych - telefonu czy tabletu.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych nie przystąpią do egzaminu teraz, będą mogli wziąć udział w sesji dodatkowej, która odbędzie się 1, 2 i 5 czerwca. Ogłoszenie wyników 23 czerwca. Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, co nie oznacza, że nie warto się starać. Wynik jest przepustką do szkoły średniej.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Siemianowicach Śląskich w egzaminacyjnym ferworze są już od dziś. Nie tylko przygotowują sale do rozpoczynającego się w środę egzaminu gimnazjalnego, ale też znaleźli czas, by spotkać się z uczniami na ostatnich powtórkach przedegzaminacyjnych.

- Uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli okazję rozwiać wątpliwości dotyczące poszczególnych przedmiotów - mówi Agata Krzysztofik, dyrektor ZS nr 2, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 4 oraz I LO im. J. Śniadeckiego. Na tym nie koniec. -Tym, którzy byli zmęczeni powtarzaniem materiału proponowaliśmy trening rozluźniający - dodaje pani dyrektor.

Mimo, że nie dopisała pogoda, a w szkołach nadal trwa przerwa świąteczna, chętnych nie brakowało. Który przedmiot cieszył się największą popularnością? Oczywiście matematyka.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto