Zakończyła się rywalizacja gimnazjalistów

(lis)
W zeszłym tygodniu zakończyła się koszykarska rywalizacja wśród siemianowickich gimnazjalistów. Atut własnej sali, przy sporym dopingu (oczywiście wyłącznie w przerwach między lekcjami), wykorzystał zespół Gimnazjum nr ...

W zeszłym tygodniu zakończyła się koszykarska rywalizacja wśród siemianowickich gimnazjalistów. Atut własnej sali, przy sporym dopingu (oczywiście wyłącznie w przerwach między lekcjami), wykorzystał zespół Gimnazjum nr 3 sięgając po zwycięstwo. W finale gimnazjaliści z "Trójki" wysoko pokonali "Jedynkę".

W turnieju uczestniczyło osiem gimnazjalnych reprezentacji. Do półfinałów zakwalifikowały się: "Jedynka", "Trójka", "Czwórka" i "Piątka". Przegrani, czyli Gimnazja nr 5 i 4 zmierzyły się w pojedynku o trzecie miejsce. "Piątka" wygrała 42:33, zajmując tym samym najniższe miejsce na podium. W finale zagrały reprezentacje Gimnazjum nr 3 i 1. Mecz był dość emocjonujący, ale ostatecznie "Trójka" wygrała go bardzo pewnie, bo różnicą aż 17 punktów - 58:41, zostając tym samym najlepszą drużyną Siemianowic Śl. Dodajmy, że organizatorem turnieju był Referat Rekreacji, Sportu i Turystyki UM.