Kolejne sukcesy siemianowickich siłaczy ZDJĘCIA

Oprac. OK
Kolejne sukcesy siemianowickich siłaczy
Kolejne sukcesy siemianowickich siłaczy Mat. Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie
Zawodnicy siemianowickiej Sekcji Sortów Siłowych wywalczyli siedem medali. Siłacze wrócili z medalami z Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPA w Pabianicach

Zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie znowu z sukcesami. Na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPA w Pabianicach 24 listopada wywalczyli łącznie siedem medali. Złoty medal wywalczyła Marta Sak, a także Edward Limański (83lata!), Wiesław Chaber, Roman Raczykowski, Henryk Świerzy oraz Michał Kopiec, który z wynikiem 165 kg w kategorii Open (kat. wagowa 100 kg). Ze srebrnym medalem wrócił Roman Wanot.

- Zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie mają już w swoim dorobku wiele medali z zawodów krajowych, międzynarodowych i zawsze godnie promują swoje miasto na imprezach sportowych - mówi Jarosław Baron, prezes Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie.

Sukcesy siemianowickich sportowców:

Marta Sak – wynik 50 KG - złoty medal, kat. wagowa 56 kg, kat. wiekowa młodzik 16-17 lat.
Edward Limański – wynik 52,5 KG - złoty medal kat. wagowa 75 kg, kat. wiekowa Masters – 83 lata !!!
Wiesław Chaber – wynik 130 KG - złoty medal kat. wagowa 75 kg, kat. wiekowa Masters – 55-59 lat.
Roman Wanot – wynik 85 KG - srebrny medal, kat. wagowa – 82,5 kg, wiekowa – Masters – 70-75 lat.
Roman Raczykowski – wynik 140 KG - złoty medal, kat. wagowa – 100 kg, wiekowa Masters – 55-59 lat.
Michał Kopiec – wynik 165 KG - złoty medal kat. wagowa 100 kg, kat. wiekowa Open.
Henryk Świerzy – wynik 140 KG - złoty medal, kat. wagowa – 110 kg, wiekowa Masters – 60-64 lat – zawodnik klubu Tytan Team.*

Marta Sak - po sukcesie na Słowacji kontynuuje starty zajmując pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy. Marta jak twierdzi jest zadowolona z wyników i planuje dalsze starty w przyszłości.

Roman Raczykowski - po raz kolejny pokazał , że wiek to tylko liczby . Na Mistrzostwach Europy Federacji WPA zdobył Złoty Medal jest to jego drugi tytuł Mistrza Europy w tym roku w maju tego roku zdobył Mistrza Europy Federacji XPC na Słowacji .

Roman Wanot – w tym roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Federacji XPC . Złoty medal na Mistrzostwach Europy Federacji XPC, Srebrny medal na Mistrzostwach Świat Federacji GPC, Srebrny medal na Mistrzostwach Europy Federacji WPA.

Wiesław Chaber - zdobywał medale na Mistrzostwach Śląska i Polski w Trójboju Siłowym. Po dwudziestu latach przerwy powrócił do uprawiania sportów siłowych, zdobył Złoty Medal na Mistrzostwach Europy Federacji WPA.

Edward Limański – najstarszy zawodnik w Polsce po mino 83 lat nadal uprawia sporty siłowe, ma w swoim dorobku medale z Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Michał Kopiec – zdobywał medale na arenach krajowych - największy sukces to złoty medal na Mistrzostwach Europy Federacji WPA.

Henryk Świerzy – po czterdziestu latach przerwy powrócił do uprawiania Sportów Siłowych jego osiągnięcia to: Mistrza i v-ce Mistrza Świata federacji WPA, Mistrza Europy federacji WUAP, V-ce Zwycięzcy Pucharu Świata federacji WRPF,Brązowy medal Mistrzostw Świata federacji GPC, Złoty Medal na Mistrzostwach Europy Federacji WPA.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe