Kolejny sukces utalentowanego pływaka UKS Wodnik

(lis)
Jan Smoliński dobrze popłynął swoje koronne dystanse.
Niespełna 16-letni pływak Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik, Jan Smoliński, został wicemistrzem Polski juniorów 17-18 letnich! Ten utalentowany zawodnik (podczas letnich mistrzostw kraju zdobył trzy medale) ...

Niespełna 16-letni pływak Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik, Jan Smoliński, został wicemistrzem Polski juniorów 17-18 letnich! Ten utalentowany zawodnik (podczas letnich mistrzostw kraju zdobył trzy medale) znakomicie popłynął w Kozienicach, gdzie rozgrywano mistrzostwa Polski, jeden ze swoich koronnych dystansów - 100 metrów stylem motylkowym.

W finale A Smoliński przegrał jedynie z rok starszym Konradem Czerniakiem z Wisły Puławy, jednak siemianowiczanin po nienajlepszym początku wyścigu drugie 50 metrów nieco szybciej od swojego rywala. Czerniak, który był jedną z gwiazd mistrzostw w Kozienicach, wygrał także 50 m motylkiem, a Smoliński był na tym dystansie piąty.

Pływak UKS Wodnik znalazł się także w finale A wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym, zajął w nim jednak szóste miejsce. Warto dodać, że w tym bardzo szybkim wyścigu Marcin Tarczyński (Polonia Warszawa) pobił rekord Polski 17-latków. - Występ Janka trzeba ocenić bardzo wysoko, bo był młodszy od swoich rywali i w tej kategorii wiekowej będzie jeszcze rywalizował przez blisko trzy lata - mówi Mirosław Wyszyński, dyrektor siemianowickiego Zespołu Szkół Sportowych, przy którym działa UKS Wodnik. - Z pewnością zdobędzie jeszcze sporo medali. Ze względu na talent przekazaliśmy Janka do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, gdzie się teraz uczy i trenuje, ale nadal jest zawodnikiem UKS Wodnik - wyjaśnił.