Siemianowice Śląskie: Śląskie Centrum Biznesu i Technologi powstanie po zlikwidowanej Walcowni Rur „Jedność”

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia Śląskiego Centrum Biznesu i Technologii Rafał Jakoktochce/UM Siemianowice Śl.
W Siemianowicach Śląskich utworzone ma zostać Śląskie Centrum Biznesu i Technologii. Nowa inwestycja ma być zlokalizowana na terenach przemysłowe po zlikwidowanej Walcowni Rur „Jedność”. To dopiero początek drogi, gdyż 14 października podpisano trójstronny listu intencyjnego, którego celem ma być właśnie utworzenie Śląskiego Centrum Biznesu i Technologii.

W Siemianowicach Śląskich ma powstać Śląskie Centrum Biznesu i Technologii

Byłe obiekty i tereny przemysłowe po zlikwidowanej Walcowni Rur „Jedność” w Siemianowicach Śląskich mają szansę odzyskać nowe życie. W tym miejscu może powstać Śląskie Centrum Biznesu i Technologii. W środę, 14 października, w siemianowickim Urzędzie Miasta podpisano trójstronny list intencyjny, którego celem jest utworzenie Śląskiego Centrum Biznesui Technologii.

List intencyjny podpisali dr Janusz Michałek, prezes zarządu oraz Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), Jadwiga Dyktus prezes zarządu i Monika Domańska wiceprezes zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia (właściciel terenów) oraz Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

- Naszym celem jest stworzenie nowych miejsc pracy na terenie Siemianowic Śląskich. Atrakcyjne powierzchnie, w dobrej lokalizacji z rozbudowaną infrastrukturą techniczną przyciągną przy współpracy z KSSE nowych inwestorów dla Siemianowic Śląskich - wskazuje Jadwiga Dyktus, prezes zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia .

- Obecnie prowadzimy zaawansowane prace koncepcyjne i przygotowawcze. Pełną parą projekt ruszy po nabyciu przez Towarzystwo Finansowe Silesia nieruchomości przy ulicy Stalmacha. Nabycie planujemy już w grudniu tego roku. Jako wierzyciel weźmiemy udział w licytacji komorniczej, na termin której oczekujemy - podkreśla Monika Domańska, wiceprezes Towarzystwa Finansowego Silesia.

Dawne hale Walcowni Rur "Jedność" zyskają drugie życie

Co ma zostać wykonane? Hale przemysłowe po zlikwidowanej Walcowni Rur „Jedność” mają zostać zaadaptowane do pomieszczeń typu Small Business Unit oraz stworzenie nowoczesnej przestrzeni dla firm z sektora dystrybucji, produkcji i e-commerce. Wybudowana musi zostać także nowa droga.

- Cieszę się, że w mieście pojawia się coraz więcej inwestycji związanych z nowymi technologiami, bo to odzwierciedla nasze samorządowe ambicje, czyli rozwoju miasta o idee Smart City i zrównoważony rozwój we wszystkich dziedzinach życia - mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

- Zawiązanie współpracy z tak doświadczonymi partnerami, to szansa na szybkie doprowadzenie samej idei powstania Śląskiego Centrum Biznesu i Technologii do jej realnego powstania. Jestem przekonany, że ten projekt biznesowy, w połączeniu ze świetną lokalizacją naszego miasta, przyniesie korzyści wszystkim stronom, zarówno inwestorom, przyszłym rezydentom Centrum Technologii, jak i gminie - dodaje prezydent Piech.

Sanepid wlepia kary, sądy je umarzają

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
PIOTR

Znalazłem ten artykuł z maja 2019 proszę sobie poczytać przy końcu artykułu jest tam coś o WRJ i WRS :

https://www.wnp.pl/hutnictwo/jadwiga-dyktus-i-monika-domanska-spore-sukcesy-menedzerek-na-uslugach-panstwa,344946.html

cytat z artykułu

..... Jakie najważniejsze wyzwania stoją przed Towarzystwem Finansowym Silesia?

Jadwiga Dyktus: Zakładamy systematyczny rozwój Grupy Kapitałowej. Szczególnie ważne jest dla nas zaangażowanie w ramach wspomnianego już Programu dla Śląska, w którym chcemy zwiększyć nasz udział.

Po odzyskaniu nieruchomości w Siemianowicach Śląskich, gdzie znajduje się ponad 20 hektarów po dawnej Walcowni Rur Jedność, zamierzamy stworzyć tam siemianowicką strefę aktywności gospodarczej. Planujemy budowę nowych obiektów z funkcjami przemysłowo-magazynowymi oraz adaptację istniejących już hal z wykorzystaniem potencjału obecnie działającej tam Walcowni Rur Silesia.

Korzystamy z pojawiających się nowych możliwości pozyskania funduszy unijnych. Zostaliśmy włączeni w utworzony przez marszałka województwa śląskiego Zespół Regionalny dla inicjatywy transformacji regionów górniczych w województwie śląskim. Liczymy na pozyskanie środków na ten cel w ramach programu Coal Regions in Transition. Ponadto jednym z celów na lata 2019-2020 jest utworzenie z konglomeratu naszych spółek jeszcze sprawniej działającego organizmu, który będzie czerpał z efektu synergii.....

To poco ta cała szopka pod koniec czerwca 2019 roku popierająca prezesa WRS przez zarząd TFS-u , poten nagła zmiana mająca na celu likwidację WRS-u

1 lipca ?Jak było wiadomo o planach TFS-u już w maju 2019 że zostanie WRS postawiony w stan likwidacji .Powiym tak po mojymu po prostu nos wyciulali !!!!!! ( słowo ciul w gwarze śląskiej nie jest br[orbaźliwe]m przypominam redaktorowi).

P
PIOTR

To było już wiadome co tam powstanie zanim wkroczyła Pani likwidator Walcowni Rur Silesia w dniu 01 .07.2019 roku .Wcześniej w maju 2019 na portalu Wirtualny Nowy Przemysł pojawił się artykuł na ten temat co dla nie jest nowością co tam ma być .I bingo!!! -trafiłem trzeba było szukać w internecie. Teraz wiemy poco tak szybko likwidowano ciągarnię pomimo bezskutecznego sprzeciwu załogi u wojewody i ministrów.A rok wcześniej w kwietniu 2018 hucznie obchodzono 10 lecie WRS -u .Sam wojewoda życzył pomyślną przyszłość walcowni i plany biznesowe prezesa WRS.A to było tylko na pokaz dostałem złoty medal za służbę który się kurzy w szufladzie jak za PRL -u.Były achy i ochy i cacy .A za rok nas wyrolowano z dnia na dzień- szybko zmienili zdanie w piątek same śmiechy w TFS -ie jak jest dobrze na WRS , a w poniedziałek o 12.00 przychodzi pani likwidator i zarządza likwidację ciągarni (chyba się ktoś nie wyspał w weekend ). Dlatego do tej pory majątek nie został sprzedany i jest rozkradany .Co ciekawe nawet infrastruktura monitoringu wizyjnego została wyznaczona do sprzedania przed końcem likwidacji i w jakim wiadomo celu.(brak kamer -to pole do popisu dla złodziei). MOŻE GŁADKO WAM POSZŁO ALE TEGO NIE ZAPOMNĘ DO KOŃCA ŻYCIA CO AKURAT MNIE WYRZĄDZILIŚCIE PANIE PREZESKI TFS !!!! Ciekawe kto ma w tym interes ?

Dodaj ogłoszenie