Siemianowice: W nocnym biegu startował m.in. poseł Borys Budka

PSZ
102 biegaczy wystartowało w organizowanym już po raz siódmy przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich Ekologicznym Nocnym Biegu Godzinnym.

Hasłem tegorocznego biegu nocnego było "Śmieci segregowanie - pozytywne działanie". Do udziału zgłosiło się 157 zawodników i zawodniczek, jednak po weryfikacji zgłoszeń ostatecznie na linii startu stanęło 102 biegaczy. Podobnie jak w latach ubiegłych bieg został podzielony na 2 tury. Pierwsza rozpoczęła się o godzinie 21.35, zaś druga o godzinie 22.55.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięli m.in. podinspektor Dariusz kopeć – Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich, oraz poseł na Sejm obecnej kadencji Borys Budka z Zabrza, który w 2009 roku zajmując 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Silesia Marathon, z wynikiem 2 godziny 39 minut, zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Tegoroczne zwody wygrał Kacper Piech z Białej Podlaskiej, pokonując w ciągu 60 min. dystans 17 276 m., o 230 m. pobił dotychczasowy rekord z 2009 roku należący do Adama Jagieły. Drugi na mecie był właśnie Adam Jagieła z Siemianowic Śląskich pokonując 16 711 m. trzeci Grzegorz Szymura z Leszczyn z wynikiem 16 534 m.

Wśród kobiet już po raz trzeci z rzędu zwyciężyła Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa z wynikiem 14 256 m, poprawiając swój ubiegłoroczny rekord o 171 metrów. Druga na mecie była Gabriela Rolka z Białej Podlaskiej z wynikiem 14 255 m., trzecia Katarzyna Szudy z Rudy Śląskiej, która pokonała dystans 12 904 m.