Stowarzyszenie Nowa Nadzieja w Siemianowicach Śląskich. Pomaga osobom chorym na stwardnienie rozsiane

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
W Siemianowicach Śląskich reaktywowane zostało stowarzyszenia Nowa Nadzieja. To stowarzyszenie dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. Przypomnijmy, że stowarzyszenie Nowa Nadzieja zostało założone 16 listopada 2015 r. Stowarzyszenie Nowa Nadzieja mieści się na terenie Siemianowic Śląskich przy ul. Wiejskiej 2.

Nowa Nadzieja w Siemianowicach Śląskich

Założeniem stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia osób chorych, wykluczonych, samotnych oraz potrzebujących pomocy.

Zakres działalności stowarzyszenia Nowa Nadzieja:

Rehabilitacja społeczna i lecznica chorych na stwardnienie rozsiane.
Prowadzenie grup wsparcia i poradnictwa indywidualnego.
Pomoc psychologiczna i lekarza neurologa.
Prowadzenie różnych form zajęć i terapii zalecanych chorym na stwardnienie rozsiane.
Poradnictwo i informacje dla chorych i rodzin w Siemianowicach Śląskich.

- Celem stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia osób chorych, wykluczonych, samotnych oraz potrzebujących pomocy w kraju oraz za granicą, w szczególności poprzez wykonywanie zadań w zakresie: pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych osób i rodzin, działalności charytatywnej, prowadzenia i organizowania rehabilitacji osób niepełnosprawnych w formie stacjonarnej oraz poza ośrodkiem na terenie kraju i za granicą, ochrony i promocji zdrowia, działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz osób wymagających wsparcia prawnego, psychologicznego, organizacyjnego – wymienia Franciszek Siudak, prezes stowarzyszenia Nowa Nadzieja

Ponadto stowarzyszenie zajmuje się promocją zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy - w szczególności osób niepełnosprawnych. Zajmuje się też pomocą w zakresie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, nauki, edukacji, oświaty, wychowania, sportu, rekreacji oraz wypoczynku ochrony zabytków, propagowania i ochrony kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego oraz tradycji historycznych Rzeczpospolitej Polskiej- podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej- upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji i samorządności.

- Działamy na terenie całego kraju. Pomogliśmy już setkom osób. Codziennie zmieniamy życie osób potrzebujących - dodaje Franciszek Siudak, prezes stowarzyszania Nowa Nadzieja.

Oczywiście w planach jest także rozwój stowarzyszenia m.in. poprzez rozwinięcie (lub wprowadzenie) dziennej terapii zajęciowej ( rękodzieło, decoupage itp.). Dodajmy, ze stowarzyszenia przekazuje wyroby na aukcje własne oraz wsparcie innych inicjatyw społecznych.

W planach jest także utworzenie rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych z Siemianowic Śląskich (powstanie grupa dotycząca oligofrenopedagogiki i grupa terapeutów) i wiele innych.

W tym roku stowarzyszenie Nowa Nadzieja uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego.

Będzie waloryzacja 500+?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie