Sukcesy siemianowickich siłaczy na Mistrzostwach Europy Federacji XPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ZDJĘCIA

Sukcesy siemianowickich siłaczy na Mistrzostwach w Słowacji ZDJĘCIA
Sukcesy siemianowickich siłaczy na Mistrzostwach w Słowacji ZDJĘCIA Jarosław Baran
Zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie po raz kolejny promowali miasto na Mistrzostwach Europy Federacji XPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc na Słowacji. Zawodnicy wrócili do Polski z trzema złotymi medalami.

Siemianowiccy siłacze wrócili z Mistrzostwa Europy Federacji XPC w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody rozegrane zostały na Słowacji w miejscowości Ćadca w dniach 25-26 maja.

Lista zawodników Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie:

Kategoria do 55 kg:
Sebastian Żołądek – 13 letni zawodnik – młodzik wynik – 60 kg, złoty medal.

Kategoria do 82,5 kg:
Roman Wanot - masters Weteran 71 lat wynik – 90 kg, złoty medal.

Kategoria do 100 kg:
Roman Raczykowski - masters Weteran +55 lat wynik – 135 kg, złoty medal.

Zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie bardzo dobrze rozpoczęli sezon sportów siłowych. Przed nimi kolejne zawody krajowe i międzynarodowe. Mam nadzieję, jak na Mistrzów Świata wypada, że i tym razem powalczą o medalowe miejsca - mówi Jarosław Baron, prezes Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie.

Sebastian Żołądek - w roku 2018 po raz pierwszy wystartował na turnieju dla dzieci w wyciskaniu sztangi leżąc od tego czasu sumiennie trenował sporty siłowe - na Mistrzostwach Europy Federacji XPC wystartował w kategorii młodzików 13-15 lat i zdobył złoty medal.

Roman Wanot – utytułowany zawodnik podnoszenia ciężarów w latach 1970-1980, trener i międzynarodowy sędzia podnoszenia ciężarów po 20 latach przerwy znowu powrócił do uprawiania sportów siłowych. W wieku 71 lat jest aktualnym Mistrzem Polski, Europy i Świata.

Roman Raczykowski – to najbardziej utytułowany zawodnik Sekcji Sportów Siłowych. W wieku 58 lat, po zaledwie sześciu latach treningów, zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Świata oraz trzykrotnie Mistrzostwo Europy i Polski, ustanawiając nowy rekord Polski Federacji XPC w Siedlcach w 2019 r. Zdobył wicemistrzostwo Świata, Europy i Polski. Wygrał plebiscyt na "Sportowca Roku" organizowany przez "Dziennik Zachodni". Został również trzykrotnie wyróżniony przez prezydenta Siemianowic Śląskich, podczas "Gali Sportu".