Tygodniowy przegląd prasy (Siemianowice Śląskie, 18.04-24.04.2021), poznaj najważniejsze informacje z Siemianowic Śląskich

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.04 do 24.04.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.04 do 24.04.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Siemianowic Śląskich, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.04 a 24.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Woj. śląskie. Koronawirus. Znowu dużo zgonów. Dziś 9505 nowych zakażeń w Polsce, w Śląskiem 1555 m.in. w Katowicach, Sosnowcu i Częstochowie”?

Przegląd tygodnia Siemianowice Śląskie od 18.04 do 24.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Woj. śląskie. Koronawirus. Znowu dużo zgonów. Dziś 9505 nowych zakażeń w Polsce, w Śląskiem 1555 m.in. w Katowicach, Sosnowcu i Częstochowie

COVID-19 w woj. śląskim. W sobotę 24 kwietnia wykryto 9505 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Po raz kolejny wiele nowych przypadków pojawiło się w województwie śląskim, najwięcej w kraju. Jest ich dokładnie 1555. W woj. mazowieckim odnotowano 1237 przypadków, a w woj. wielkopolskim 962. Duża jest wciąż liczba zgonów. Wynosi 513.

📢 Jakie rzeczy najbardziej denerwują mieszkańców bloków? Zapytaliśmy ich. Sprawdź, co odpowiedzieli

ANKIETA. Mieszkanie w bloku ma swoje plusy, ale zdarza się również, że bywa prawdziwym utrapieniem. Wśród wielu lokatorów jednego budynku zawsze znajdzie się ktoś, kto uprzykrza życie innym sąsiadom. Co najbardziej denerwuje mieszkańców bloków? Jakie zachowania są wyjątkowo irytujące? Sprawdź w galerii zdjęć.

📢 Lokatorzy z piekła rodem. Zobacz, co potrafią zrobić z mieszkaniami na wynajem

Wynajmowanie komuś mieszkania potrafi przyprawić o ból głowy, a czasem nawet o zawał serca. Oto widoki, jakie zastali w swoich mieszkaniach właściciele po tym, jak najemcy się wyprowadzili.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 18.04-24.04.2021 Siemianowice Śląskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Siemianowicach Śląskich. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Prezent dla chłopca na komunię 2021 - jaki wybrać? Zobacz, co kupić dziecku na komunię - LISTA PREZENTÓW

KOMUNIA - jaki prezent? Pierwsze Komunie Święte w tym roku znów będą odbywać się w pandemii. W 2020 roku zostały w większości przeniesione na jesień, w tym roku mogą odbywać się terminowo, choć ostateczne decyzje w wielu diecezjach jeszcze nie zostały podjęte. Prezent na komunię 2021 dla chłopca to więc nie lada wyzwanie. Co chłopiec powinien dostać na komunię od chrzestnego, a co od chrzestnej? Trudno kupić prezent, który będzie się podobał, a jednocześnie nie zrujnuje nas finansowo! Kliknij w galerię i zobacz nasze propozycje.

📢 Koronawirus: W Śląskiem znów najwięcej zgonów i nowych zakażeń! Ile w Twoim mieście?

10 858 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 736 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 23 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 539 osób, w woj. śląskim - 106. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Żeńskie nazwiska w woj. śląskim - te są najrzadsze! Noszą je maksymalnie 2 kobiety w regionie! Twoje też jest na liście?

STATYSTYKA Sprawdziliśmy, które nazwiska żeńskie są najrzadsze w woj. śląskim - według danych przygotowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Noszą je zaledwie maksymalnie dwie kobiety w naszym regionie. Zobacz, czy Twoje nazwisko również jest wśród tych najrzadszych - kliknij w galerię.

📢 To są najczęstsze zaburzenia psychiczne, spowodowane chorobą COVID-19

PANDEMIA. COVID-19 przyczynia się do powstania zaburzeń psychicznych. - Kto widzi u siebie zaburzenia, powinien je leczyć, póki są łagodne i łatwo je leczyć. Pocovidowe zaburzenia psychiczne pod tym względem nie różnią się od innych chorób - wczesne rozpoczęcie leczenia to większa szansa sukcesu - mówi dr hab. n. med. Robert Pudlo, profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, psychiatra, o kondycji psychicznej i zaburzeniach psychologicznych po przebyciu COVID-19.

📢 Koronawirus - gdzie w Śląskiem jest najgorzej... a gdzie obostrzenia mogłyby być już luzowane? Sprawdź wskaźnik zakażeń z miast

PANDEMIA. Na konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał województwa gdzie obostrzenia będą już luzowane, a gdzie zostaną utrzymane. O wszystkim decyduje oczywiście wysoki wskaźnik zakażeń.

📢 Praca w Niemczech ciągle opłacalna. Te zawody zarobią duże pieniądze za granicą. Stawki godzinowe fachowców

Praca za granicą to dla wielu Polaków sposób na lepszy zarobek. Dobra wiadomość jest taka, że fachowcy z Polski wciąż mogą liczyć na zainteresowanie niemieckich pracodawców. Do najbardziej poszukiwanych należą specjaliści tacy jak spawacz, dekarz czy elektryk, choć wzrasta także zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie IT. Jakie zawody są najbardziej pożądane na niemieckim rynku pracy i na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy? Lista zawodów wraz ze stawkami godzinowymi znajduje się w galerii.

📢 Koronawirus. Najwięcej zakażeń wciąż w woj. śląskim! Dużo też zgonów. Ile jest zachorowań w twoim mieście?

12 762 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 123 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 22 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 694 osób, w woj. śląskim - 103. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Retro Plażing. Tak kiedyś wypoczywano [ZDJĘCIA]

Czasy, w których nad głową co 10 minut nie przechodził pan "z gorącą gotowaną kukurydzą i zimnym piwem", a na plażach nie budowano zasieków z parawanów. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych zdjęć plażowiczów -fotografie pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

📢 Koronawirus atakuje mózg. Czy kierowców, pilotów, policjantów, maszynistów i polityków czekają badania, potwierdzające zdolność do pracy?

W sytuacji, gdy u co trzeciej osoby, która przeszła COVID-19 pojawiają się objawy o charakterze neurologicznym lub zaburzenia psychiczne już za kilka miesięcy będzie można mówić o rzeszy "inwalidów covidowych". Co to oznacza dla funkcjonowania całego społeczeństwa? - Trzeba będzie prawdopodobnie zweryfikować tysiące zawodowych kierowców - mówi prof. dr hab. n. med. Wojciech Kloc, neurochirurg, kierownik Oddziału Neurochirurgii w szpitalu Copernicus w Gdańsku, profesor Collegium Medicum UWM w Olsztynie. - Należy dla publicznego bezpieczeństwa zbadać, czy ważne przez trzy lata zaświadczenia dopuszczające do prowadzenia pojazdów mechanicznych, są po przechorowaniu COVID-19 wystarczające. Niewykluczone, że dodatkowe, skrupulatne badania potwierdzające zdolność do pracy będą musieli przejść także piloci, kontrolerzy lotów, maszyniści, operatorzy dźwigów i maszyn, osoby pracujące na wysokości. Jest to zadanie, przed którym się nie uchronimy. Pojawia się przy tym kolejny trudny temat - postcovidowi politycy. Czy w ramach wprowadzania nowego, postpandemicznego ładu nie zechcą skasować dorobku historycznego kolejnych pokoleń?

📢 Rząd luzuje obostrzenia... jednak nie w woj. śląskim. W większości regionów będą działały salony fryzjerskie i część szkół

Pandemia w woj. śląskim. Przedłużono obostrzenia związane z pandemią COVID-19 w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W pozostałych regionach zdecydowano o wznowieniu działalności salonów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu etc., a także części szkół.

📢 Śmiertelność na COVID-19 w woj. śląskim - wciąż najwyższa. Gdzie zmarło najwięcej osób? Zobacz najnowsze dane z miast i powiatów

PANDEMIA. Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś informację o kolejnych nowych zakażeniach w Polsce - ich ilość zdaje się być z dnia na dzień nieco niższa, niestety inaczej sprawa wygląda ze śmiertelnością - ta wciąż jest bardzo wysoka. W całym kraju na CoViD-19 zmarło w ciągu ostatniej doby (19.04) aż 601 osób, w woj. śląskim - 127. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 W hali sportowej "Michał" w Siemianowicach Śląskich powstaje powszechny punkt szczepień. Tu mieszkańcy zaszczepią się przeciwko COVID-19

Koronawirus w woj. śląskim. Szczepienia będą odbywać się w hali "Michał" w Siemianowicach Śląskich. W siemianowickim kompleksie sportowym trwa przygotowywanie do stworzenia powszechnego punktu szczepień przeciwko COVID-19. Odbiór tego punktu przewidziany jest na 26 kwietnia. Kiedy rozpoczną się szczepienia? To wszystko zależy od dostaw szczepionek.

📢 Nowy program wsparcia dla dziadków - Babcia Plus? Czy rząd wprowadzi świadczenie wzorowane na 500 plus za opiekę nad dziećmi?

Program Babcia Plus to świadczenie socjalne nad którym zastanawia się Ministerstwo rodziny i polityki społecznej. Jak przyznała minister Marlena Maląg na antenie Polskiego Radia, interesującym rozwiązaniem jest wprowadzenie świadczenia dla dziadków za opiekę nad dziećmi. Na jakich zasadach miałby działać program wsparcia dla dziadków? Podobnie, jak sztandarowe świadczenie PiS, czyli Rodzina 500 plus.

📢 Koronawirus w Śląskiem Bardzo dużo zgonów i sporo nowych zakażeń - najwięcej w Polsce! Jak sytuacja w Twoim mieście?

13 926 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 573 w woj. śląskim odnotowano w środę, 21 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 740 osób, w woj. śląskim - 126. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Rosnące zarobki Polaków irytują Niemców! Internet odpowiada na materiał z TVP - zobacz te MEMY

TELEWIZJA. "Rosnące zarobki Polaków irytują Niemców" - tak zatytułowany materiał pojawił się w "Wiadomościach TVP". Dotyczył on faktu, że praca sezonowa w Niemczech dla Polaków jest coraz mniej opłacalna, a także w coraz mniejszej ilości przyjeżdżają do naszych zachodnich sąsiadów zbierać szparagi. Czy aby na pewno jest tak dobrze? Internauci jako odpowiedź mają memy. Zobacz najlepsze z nich w galerii zdjęć.

📢 Jest nowy harmonogram szczepień. Wkrótce każdy Polak dostanie e-skierowanie

Szczepienia na koronawirusa. Przyspiesza program narodowych szczepień – do 9 maja każdy Polak będzie miał już e-skierowanie. Tymczasem od poniedziałku 26 kwietnia, ruszają rejestracje kolejnych roczników.

📢 Koronawirus - w woj. śląskim najwięcej zgonów! Sporo też nowych przypadków zakażeń. Gdzie najwięcej? Sprawdź swoje miasto

9 246 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 307 w woj. śląskim odnotowano we wtorek, 20 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 601 osób, w woj. śląskim - 127. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dzień Ojca

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie