Tygodniowy przegląd prasy (Siemianowice Śląskie, 2.05-8.05.2021), poznaj najważniejsze informacje z Siemianowic Śląskich

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Siemianowic Śląskich czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Siemianowic Śląskich czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Siemianowic Śląskich, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.05 a 8.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wilka atrakcja WPKiW, teraz niszczeje nad Pogorią. Czy pływający spodek zyska drugie życie? To prawdziwa legenda!”?

Przegląd tygodnia Siemianowice Śląskie od 2.05 do 8.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wilka atrakcja WPKiW, teraz niszczeje nad Pogorią. Czy pływający spodek zyska drugie życie? To prawdziwa legenda!

HISTORIA. To jedyny taki obiekt w całej Polsce. Jest okrągły jak kosmiczny spodek, miał zamontowany silnik typu Puck i pływając był jedną z największych atrakcji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Odbywały się tam potańcówki, można było zjeść lody, napić się kawy. Dziś spoczywa na mieliźnie przy brzegu jeziora Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. Ostatnio lotem błyskawicy rozeszła się informacja, że zostanie wkrótce unicestwiony, pocięty, zniszczony. Sprawdziliśmy. To nie jest prawda. Jaki zatem los czeka to unikatowe cudo techniki z czasów PRL?

📢 Ile kosztuje występ gwiazd disco polo na imprezie? Zobacz cennik na 2021 rok. Zaproś Zenka, MIG i innych na ślub lub do domu na urodziny

Chcecie, żeby gwiazda disco polo zaśpiewała na Waszym weselu, urodzinach albo innej imprezie? To możliwe! W Internecie można znaleźć orientacyjne cenniki występów artystów disco polo. Niektórzy za wykonanie kilku kawałków kasują ponad 30 tys. złotych. Kto jest najdroższy? Sprawdźcie, ile kosztuje występ gwiazd disco polo. Warto dodać, że ostateczny koszt zależy od terminu imprezy, miejsca czy odległości. Zwykle przedziały te nie zawierają kosztów dojazdu, noclegów. Niekiedy trzeba doliczyć też opłaty ZAIKS oraz sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy.

📢 Ksiądz będzie bezwzględny. Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia. Lista grzechów ciężkich, których nie rozgrzeszy żaden ksiądz

Czasem ksiądz nie ma wyjścia. Są przypadki, w których duchowny nie rozgrzeszy wiernego. Nawet, gdy ten wyzna mu grzech, żałuje i chce zadośćuczynić. Bynajmniej nie są to zabójstwo czy zdrada. Zobacz, czego ksiądz nie rozgrzeszy.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 2.05-8.05.2021 Siemianowice Śląskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Siemianowicach Śląskich. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus: W Śląskiem znów najwięcej nowych zakażeń i zgonów. Sprawdź dane ze swojego miasta

4 765 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 712 w woj. śląskim odnotowano w sobotę, 8 maja 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 421osób, w woj. śląskim - 70. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem przypadków śmiertelnych jak i nowych przypadków zakażeń.

📢 Zarobki Polaków w 2021 roku. Są wyniki badań. Kto zarabia najwięcej? Poznaj stawki

Wiemy już, kto w Polsce zarabia najwięcej! Oto wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2020. Jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce są magistrowie inżynierowie z długim, ponad szesnastoletnim stażem. Na spore wynagrodzenie mogą liczyć osoby zatrudnione w takich branżach jak bankowość czy IT. Zobaczcie, kto w 2021 otrzymuje w Polsce najwyższe pensje.

📢 Ceny od 12 tys. złotych! Za tyle są do kupienia najtańsze ogródki działkowe w woj. śląskim. Sprawdź najnowsze oferty

ŚLĄSKIE. Sprawdź te oferty działek rekreacyjnych w regionie. Ogródki działowe w województwie są na sprzedaż i jest ich całkiem sporo. Pogoda w końcu się unormowała, jest coraz cieplej. Czuć już wiosnę, tak naprawdę. To dobra okazja, żeby kupić własny ogródek działkowy. Ofert sprzedaży w serwisie OLX nie brakuje. Te najbardziej przystępne cenowo zebraliśmy w jednym miejscu - w powyższej galerii zdjęciowej.

📢 Pandemia w Śląskiem - mamy już "zielone" strefy! Gdzie wskaźnik zakażeń jest najmniejszy? Sprawdź poszczególne miasta i powiaty

COVID-19. Od kilkunastu dni spada liczba nowych zakażeń w woj. śląskim. Są już miejsca w woj. śląskim, w których wskaźnik zakażeń jest już na tyle niski - że oznaczane są jako tzw. "zielone strefy" na mapach Piotra Tarnowskiego!

📢 Koronawirus: W woj. śląskim znów najwięcej zgonów. Ile jest nowych zakażeń w Twoim mieście?

6 047 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 765 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 7 maja 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 453 osób, w woj. śląskim - 73. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem przypadków śmiertelnych.

📢 Ten zakochany góral z Orawy postawił moja dla ukochanej w środku blokowiska w Rudzie Śląskiej. Ślązacy byli mocno zdziwieni 7.05.2021

Postanowił wyznać miłość swojej wybrance w najbardziej tradycyjny sposób. Przynajmniej jak na Orawę. Zrobił to jednak na Śląsku, w środku blokowiska. Góral z Orawy postawił przy domu ukochanej 18-metrowego moja. Sąsiedzi jego wybranki dziwili się, co takiego stanęło im pod oknami.

📢 Miss Matura 2021 w Śląskiem - uczennice w maseczkach, czyli rzecz o dzisiejszej modzie maturalnej [ZDJĘCIA]

NAUKA. Dziwna jest to MATURA! Uczniowie ponownie w maseczkach, zalecany dystans....To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Na maturze liczy się przede wszystkim wiedza, ale także to, jak się na ten egzamin ubierzemy. Na jaki styl stawiają tegoroczni maturzyści? Zobacz zdjęcia wykonane przez naszych dziennikarzy, podczas egzaminu z języka polskiego i matematyki w woj. śląskim. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus w Śląskiem. Wariant brazylijski w województwie. Łącznie potwierdzono aż 11 różnych wariantów

Koronawirus w woj. śląskim. Naukowcy z Gyncentrum w Sosnowcu wcześniej potwierdzali wykrycie pięciu wariantów koronawirusa w województwie śląskim. Dziś wiemy, że wariantów, które odkryli, jest 11. W tym także indyjska odmiana SARS-CoV-2 oraz wariant brazylijski.

📢 Koronawirus w Śląskiem. Jest wzrost zakażeń, bardzo dużo wciąż zgonów. Sprawdź sytuację w swoim mieście

6 431 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 086 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 6 maja 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 510 osób, w woj. śląskim - 86. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń jak i ilości zgonów.

📢 Brutalne zabójstwo w Siemianowicach Śląskich. Zadał matce kilka ran nożem w okolicę szyi... i wezwał księdza

Do brutalnego zabójstwa matki posunął się jej 48-letni syn. Mężczyzna podczas kłótni ze swoją rodzicielką bił ją i kopał. Następnie zabronił jej wychodzenia z łóżka. Po upływie kilku godzin podszedł do niej i zadał 73-latce kilka ran nożem w okolicę szyi. Pomimo silnego krwotoku, nie wezwał pogotowia ratunkowego... lecz księdza.

📢 Robią wrażenie! Tak wyglądają najdroższe domy do kupienia w woj. śląskim. Zobacz TOP 10 ofert na MAJ 2021

ŚLĄSKIE. Przestronne wnętrza, nowoczesny design, zadbany ogród z basenem... Zobaczcie luksus, które oferują nam najdroższe domy, jakie można kupić w woj. śląskim. Trzeba mieć co najmniej kilka milionów złotych w kieszeni, by móc tam zamieszkać, ale popodglądać zawsze można! Z serwisu otodom.pl wybraliśmy 10 najdroższych domów jednorodzinnych, jakie są do kupienia w naszym regionie. Zobaczcie, jak prezentują się te rezydencje i ile za taki luksus trzeba zapłacić!

📢 Koronawirus w Śląskiem. Sporo zgonów i najwięcej nowych zakażeń w Polsce! Jak sytuacja w Twoim mieście?

3 896 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 501 w woj. śląskim odnotowano w środę, 5 maja 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 349 osób, w woj. śląskim - 44. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Pol'and'Rock 2021. To tutaj będzie festiwal. Zobacz ZDJĘCIA z drona

Pol'and'Rock Festival 2021 zagra na Lotnisku Makowice - Płoty (pow. gryficki) w woj. zachodniopomorskim! - ogłosił na FB Jurek Owsiak.

📢 Koronawirus - w Śląskiem wciąż najwięcej zgonów i nowych zakażeń. Gdzie dokładnie? Sprawdź swoje miasto

2 296 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 351 w woj. śląskim odnotowano we wtorek, 4 maj 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło 28 osób, w woj. śląskim - 5. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych.

📢 Luzowanie obostrzeń już dziś, 4 maja. Co się zmieni? Sprawdź!

PANDEMIA. Luzowanie koronawirusowych obostrzeń. Powoli do życia wracają kolejne gałęzie gospodarki i życia społecznego. Harmonogram luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 obejmuje cały miesiąc. Pierwsze duże zmiany wejdą w życie we wtorek, 4 maja. Co się wówczas zmieni? Zaplanowano m.in. otwarcie centrów handlowych, a także powrót części dzieci do szkół.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 377 nowych zakażeń w poniedziałek 3 maja. Ile w poszczególnych miastach i powiatach?

Koronawirus w woj. śląskim. W poniedziałek, 3 maja, w województwie śląskim wykryto 377 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej w Katowicach, Sosnowcu, powiecie mikołowskim, tarnogórskim oraz Rudzie Śląskiej. Zmarło 7 osób.

📢 Ostatni dzień szczepień przeciw COVID-19 w Parku Śląskim. Gigantyczna kolejka 3 maja. Przygotowano 1600 szczepionek

Szczepionki na koronawirusa w Parku Śląskim. Poniedziałek, 3 maja, to ostatni dzień szczepień przeciw COVID-19. Na chętnych czeka 1600 dawek szczepionki Johnson & Johnson. Zainteresowanie akcją "Zaszczep się w majówkę" jest tak duże, że Agencja Rezerw Materiałowych musiała dostarczyć do Chorzowa dodatkową partię preparatu. W poprzednich dniach kolejka liczyła tysiące osób. Czas oczekiwania to kilka godzin.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dzień Ojca

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie