Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znęcał się nad rodziną. Trafił do więzienia w Wojkowicach

MAG
arc
36-latek z Siemianowic za przestępstwo znęcania ma do odbycia półroczną karę więzienia. Mężczyzna trafił do zakładu karnego w Wojkowicach.

zięki posiadanym informacjom zgromadzonych przez dzielnicowych domowy oprawca trafił do więzienia. Oskarżony za popełnione przestępstwo miał zasadzoną karę więzienia. Nie pojawił się tam w wyznaczonym przez wymiar sprawiedliwości terminie, więc sąd poinformował o tym mundurowych. Dzielnicowi zatrzymali 36-latka. Za przestępstwo znęcania ma do odbycia półroczną karę więzienia. Mężczyzna trafił do zakładu karnego w Wojkowicach.kach tzw. recydywy, gdyż w przeszłości był wielokrotnie karany. Śledczy, wraz z prokuratorem, zawnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu, mężczyzna trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Przemoc w rodzinie - śięgnij po pomoc
W ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich odbędzie się kolejna edycja programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Najbliższe zajęcia odbędą się w sobotę 17 marca br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Siemianowicach Śląskich przy ul. Słowackiego 5.Program korekcyjno-edukacyjny skierowany jest dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Liczy 10 spotkań. Zajęcia rozpoczynać się będą o 8.00 i trwać do 14.00. Nabór do tego programu trwa cały rok. Uczestnik programu może zgłosić się wcześniej do psychologa OIK-u na spotkanie indywidualne. Spotkanie ma charakter informacyjny przed udziałem w zajęciach grupowych.Już 17 marca w sobotę rozpoczyna się pierwsza w tym roku edycja tego programu.

Pomoc dla ofiar przemocy domowej
Mimo wielu kampanii społecznych podkreślających rolę i znaczenie świadków przemocy, ludzie boją się reagować. Bardzo często się zdarza, że osoba, która doświadcza przemocy domowej, bierze całą odpowiedzialnośc na siebie. Należy pamiętać, że przemoc nie jest jednorazwym aktem i jak najszybciej reagować. Warto zrobić pierwszy krok i poprosić o pomoc.
Takiej pomocy osobom poszkodowanym z pewnością udzieli Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, które rozszerzyło swoją działalność. Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę pod numerem telefonu:
800 120 002. Dyżury pełnią przeszkoleni specjaliści: psycholodzy i prawnicy. Infolinia przeznaczona jest dla wszystkich osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz jej świadków. Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Nie można wstydzić się o pomoc. Zarówno świadkowie przemocy domowej, jak i jej ofiary powinny reagować.

Statystyki są porażające
Ze zgromadzonych przez Policję danych wynika, że w 2017 r. nastąpił wzrost liczby przypadków przemocy w rodzinie. Odnotowano 165 770 sytuacji, dotyczących poszczególnych rodzajów przemocy, co w odniesieniu do 2016 r. dało wzrost o 4 303 przypadki. “Dominuje” przemoc psychiczna, na drugim miejscu pozostaje przemoc fizyczna. W 2017 r. odnotowano aż 77 186 przypadków stosowania przemocy psychicznej. Najwięcej przypadków zarejestrowano na terenie podległym KWP Katowice (14 966).

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na siemianowiceslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto