Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Krośnie
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Krośnie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- PRZYTOCKI Piotr Marian - KWW SAMORZĄDNE KROSNO PIOTRA PRZYTOCKIEGO: 58,42% (9 630 głosów)
- JÓZEFOWICZ Bogdan Józef - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 28,31% (4 666 głosów)
- STAROWIEJSKA Laura Gabriela - KW SAFE NEXT GENERATION - BEZPIECZNE POKOLENIE OBYWATELSKIE: 9,34% (1 540 głosów)
- BIAŁY Tomasz - KWW RUCH ODNOWY KROSNA: 3,93% (647 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZELIGA Małgorzata Eugenia: pozycja 1 : 3,39% (1 530 głosów)
- MAZUR Kazimierz: pozycja 2 : 3,39% (1 530 głosów)
- BARDANASZWILI Ruben: pozycja 3 : 3,39% (1 530 głosów)
- CENTKA Maciej Wiesław: pozycja 4 : 3,39% (1 530 głosów)
- DWERNICKA Agnieszka Jadwiga: pozycja 5 : 3,39% (1 530 głosów)
- GIBADŁO Barbara Bernadeta: pozycja 6 : 3,39% (1 530 głosów)
- KALICIŃSKI Czesław Jan: pozycja 7 : 3,39% (1 530 głosów)
- SZAREK Bogusława Maria: pozycja 8 : 3,39% (1 530 głosów)
- SZUCIO Robert Stanisław: pozycja 9 : 3,39% (1 530 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ŻOCHOWSKI Jerzy Mieczysław: pozycja 1 : 0,56% (253 głosów)
- ZIMKA Agnieszka Bernadetta: pozycja 2 : 0,56% (253 głosów)
- DZIKI Mirosław Paweł: pozycja 3 : 0,56% (253 głosów)
- KRYGOWSKA Ewelina Gabriela: pozycja 4 : 0,56% (253 głosów)
- DZIADOSZ Kacper Mateusz: pozycja 5 : 0,56% (253 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA KROSNA:
- ZAJDEL Gabriel Jerzy: pozycja 1 : 1,22% (549 głosów)
- JANAS-CEBULAK Katarzyna Maria: pozycja 2 : 1,22% (549 głosów)
- ŁĄTKA Barbara Dorota: pozycja 3 : 1,22% (549 głosów)
- SANOCKI Wiesław Andrzej: pozycja 4 : 1,22% (549 głosów)
- BARAN Ewa Aneta: pozycja 5 : 1,22% (549 głosów)
- MAKOŚ Jacek Piotr: pozycja 6 : 1,22% (549 głosów)
- DECOWSKA-NIEMIEC Lucyna: pozycja 7 : 1,22% (549 głosów)
- ŁUKASZEWICZ Maria: pozycja 8 : 1,22% (549 głosów)
- DEPTUCH Dariusz Marek: pozycja 9 : 1,22% (549 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KROSNO PIOTRA PRZYTOCKIEGO:
- BARAN Michał Wacław: pozycja 1 : 5,17% (2 331 głosów)
- BIERNACKA Dominika Wioletta: pozycja 2 : 5,17% (2 331 głosów)
- CHARZEWSKI Adam: pozycja 3 : 5,17% (2 331 głosów)
- CZAJA Stanisław: pozycja 4 : 5,17% (2 331 głosów)
- CZERSKA Dorota Alina: pozycja 5 : 5,17% (2 331 głosów)
- DUBIEL Anna Teresa: pozycja 6 : 5,17% (2 331 głosów)
- GRUDYSZ Piotr Arkadiusz: pozycja 7 : 5,17% (2 331 głosów)
- RAŚ Agnieszka Maria: pozycja 8 : 5,17% (2 331 głosów)
- SKIBA Witold: pozycja 9 : 5,17% (2 331 głosów)
KOMITET WYBORCZY SAFE NEXT GENERATION - BEZPIECZNE POKOLENIE OBYWATELSKIE:
- DUBIS Tomasz: pozycja 1 : 0,94% (426 głosów)
- FULARZ Izabela: pozycja 2 : 0,94% (426 głosów)
- GOLANOWSKA-FRYDRYCH Urszula Agata: pozycja 3 : 0,94% (426 głosów)
- GRODECKA Marta Alicja: pozycja 4 : 0,94% (426 głosów)
- MICHELIS Artur Damian: pozycja 5 : 0,94% (426 głosów)
- STAROWIEJSKA Laura Gabriela: pozycja 6 : 0,94% (426 głosów)
- WAJDA Tomasz Józef: pozycja 7 : 0,94% (426 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ODNOWY KROSNA:
- KURCOŃ Jolanta: pozycja 1 : 0,37% (169 głosów)
- KAWKA Teresa Ewa: pozycja 2 : 0,37% (169 głosów)
- NOWAK Halina: pozycja 3 : 0,37% (169 głosów)
- WÓJCIK Marian: pozycja 4 : 0,37% (169 głosów)
- KRZANOWSKI Jan Franciszek: pozycja 5 : 0,37% (169 głosów)
- ZAJDEL Mariusz: pozycja 6 : 0,37% (169 głosów)
- FIJAŁKA Wiktoria Maria: pozycja 7 : 0,37% (169 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KRZANOWSKI Paweł Tomasz: pozycja 1 : 4,34% (2 178 głosów)
- BABINETZ Krzysztof Stanisław: pozycja 2 : 4,34% (2 178 głosów)
- PRZYBYSZ Adam: pozycja 3 : 4,34% (2 178 głosów)
- CZAJKOWSKA-PALUSIŃSKA Barbara Maria: pozycja 4 : 4,34% (2 178 głosów)
- KIENAWSKA Marta: pozycja 5 : 4,34% (2 178 głosów)
- LEŚNIAK Agnieszka Magdalena: pozycja 6 : 4,34% (2 178 głosów)
- WIECZOREK Sebastian Kazimierz: pozycja 7 : 4,34% (2 178 głosów)
- WITKOŚ-KLATKA Zofia: pozycja 8 : 4,34% (2 178 głosów)
- ZAJDEL Tomasz Marcin: pozycja 9 : 4,34% (2 178 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- SERWIŃSKI Janusz: pozycja 1 : 0,63% (316 głosów)
- KIEROŃSKA Anna Maria: pozycja 2 : 0,63% (316 głosów)
- PRZYBYŁA Urszula Joanna: pozycja 3 : 0,63% (316 głosów)
- SZOMBARA Patrycja Olga: pozycja 4 : 0,63% (316 głosów)
- STEFANIK Mikołaj: pozycja 5 : 0,63% (316 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA KROSNA:
- KUROWSKA Barbara: pozycja 1 : 1,02% (511 głosów)
- UNGEHEUER Roman Jan: pozycja 2 : 1,02% (511 głosów)
- BOROWY Bernadetta Maria: pozycja 3 : 1,02% (511 głosów)
- FRYDRYCH Tomasz: pozycja 4 : 1,02% (511 głosów)
- HEJNAR Marek Jacek: pozycja 5 : 1,02% (511 głosów)
- SZELC-DYLĄG Anna Maria: pozycja 6 : 1,02% (511 głosów)
- GAJDA Jacek Krzysztof: pozycja 7 : 1,02% (511 głosów)
- ZUZAK Magdalena Barbara: pozycja 8 : 1,02% (511 głosów)
- KĘTRZYŃSKI Ryszard Wojciech: pozycja 9 : 1,02% (511 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KROSNO PIOTRA PRZYTOCKIEGO:
- FINFA Michał Paweł: pozycja 1 : 4,96% (2 488 głosów)
- GAJ Paulina Magdalena: pozycja 2 : 4,96% (2 488 głosów)
- GALERT Anna: pozycja 3 : 4,96% (2 488 głosów)
- HANUSEK Robert: pozycja 4 : 4,96% (2 488 głosów)
- KRAWCZYK Zdzisław: pozycja 5 : 4,96% (2 488 głosów)
- KRZANOWSKA-SZELC Dagmara: pozycja 6 : 4,96% (2 488 głosów)
- NIEPOKÓJ Marcin Robert: pozycja 7 : 4,96% (2 488 głosów)
- PRZYTOCKI Piotr Marian: pozycja 8 : 4,96% (2 488 głosów)
- SŁUGOCKA-WILK Barbara Maria: pozycja 9 : 4,96% (2 488 głosów)
KOMITET WYBORCZY SAFE NEXT GENERATION - BEZPIECZNE POKOLENIE OBYWATELSKIE:
- DYMIŃSKI Wiesław Jan: pozycja 1 : 0,4% (203 głosów)
- DZIUGAN Zoriana: pozycja 2 : 0,4% (203 głosów)
- MATEJIČKA Remigiusz Marcel: pozycja 3 : 0,4% (203 głosów)
- PŁAZA Anida Ewa: pozycja 4 : 0,4% (203 głosów)
- RAPTA Magdalena: pozycja 5 : 0,4% (203 głosów)
- WOJTANIEC Irina: pozycja 6 : 0,4% (203 głosów)
- ZIEMBA Damian Kamil: pozycja 7 : 0,4% (203 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ODNOWY KROSNA:
- ZAJĄC Lucjan Maciej: pozycja 1 : 0,17% (86 głosów)
- KRASOWSKI Łukasz Józef: pozycja 2 : 0,17% (86 głosów)
- BIAŁY Aleksandra: pozycja 3 : 0,17% (86 głosów)
- TENETA Halina Krystyna: pozycja 4 : 0,17% (86 głosów)
- PARADYSZ Paulina Eleonora: pozycja 5 : 0,17% (86 głosów)
- MALINOWSKI Jan: pozycja 6 : 0,17% (86 głosów)
- NOWOTARSKI Iwo Witold: pozycja 7 : 0,17% (86 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HEJNAR Janusz Kazimierz: pozycja 1 : 4,24% (1 947 głosów)
- BYCZYŃSKI Wojciech: pozycja 2 : 4,24% (1 947 głosów)
- BIEDKA Dariusz: pozycja 3 : 4,24% (1 947 głosów)
- CENTKA-PIRÓG Alicja: pozycja 4 : 4,24% (1 947 głosów)
- GABARA Dorota: pozycja 5 : 4,24% (1 947 głosów)
- JÓZEFOWICZ Tomasz Marian: pozycja 6 : 4,24% (1 947 głosów)
- SIKORSKA Małgorzata Janina: pozycja 7 : 4,24% (1 947 głosów)
- ŚMIAŁOWSKA Bernadetta Maria: pozycja 8 : 4,24% (1 947 głosów)
- ZAJDEL Mirosław: pozycja 9 : 4,24% (1 947 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KĘDZIERSKI Jakub: pozycja 1 : 0,52% (238 głosów)
- HŁOUSZEK Elżbieta Maria: pozycja 2 : 0,52% (238 głosów)
- TABAKA Stanisław: pozycja 3 : 0,52% (238 głosów)
- ŻOCHOWSKA Anna Urszula: pozycja 4 : 0,52% (238 głosów)
- SZURKIEWICZ Miłosz: pozycja 5 : 0,52% (238 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA KROSNA:
- BALON Daria Urszula: pozycja 1 : 1,67% (766 głosów)
- WOJTOWICZ Stanisław: pozycja 2 : 1,67% (766 głosów)
- GLEŃ Zbigniew: pozycja 3 : 1,67% (766 głosów)
- JARECKA Alicja: pozycja 4 : 1,67% (766 głosów)
- KUSZAJ Radosław Jan: pozycja 5 : 1,67% (766 głosów)
- HENDZEL Karolina Weronika: pozycja 6 : 1,67% (766 głosów)
- SŁYŚ Stanisław Józef: pozycja 7 : 1,67% (766 głosów)
- PENAR Jakub Szymon: pozycja 8 : 1,67% (766 głosów)
- KOWALCZYK Danuta Bogumiła: pozycja 9 : 1,67% (766 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KROSNO PIOTRA PRZYTOCKIEGO:
- BĘBEN Sławomir: pozycja 1 : 4,13% (1 896 głosów)
- FAFAJDA Lucyna: pozycja 2 : 4,13% (1 896 głosów)
- KOCIUBA Marcin: pozycja 3 : 4,13% (1 896 głosów)
- KUBIT Zbigniew: pozycja 4 : 4,13% (1 896 głosów)
- ŁĄCKA Magdalena: pozycja 5 : 4,13% (1 896 głosów)
- RACHWAŁ Grzegorz Maciej: pozycja 6 : 4,13% (1 896 głosów)
- SOLIŃSKI Tomasz Marian: pozycja 7 : 4,13% (1 896 głosów)
- WAJDA-LAWERA Hanna: pozycja 8 : 4,13% (1 896 głosów)
- ZAJDEL Irena Janina: pozycja 9 : 4,13% (1 896 głosów)
KOMITET WYBORCZY SAFE NEXT GENERATION - BEZPIECZNE POKOLENIE OBYWATELSKIE:
- BARAN Joanna: pozycja 1 : 0,8% (368 głosów)
- CIERNIAK Weronika Danuta: pozycja 2 : 0,8% (368 głosów)
- GINALSKI Michał Maciej: pozycja 3 : 0,8% (368 głosów)
- JANISZEWSKI Artur Jan: pozycja 4 : 0,8% (368 głosów)
- OWSIANY Hubert Tomasz: pozycja 5 : 0,8% (368 głosów)
- VICTORINII Agnieszka: pozycja 6 : 0,8% (368 głosów)
- ZIELIŃSKA Anna: pozycja 7 : 0,8% (368 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ODNOWY KROSNA:
- BIAŁY Tomasz: pozycja 1 : 0,25% (114 głosów)
- FIJAŁKA Czesław: pozycja 2 : 0,25% (114 głosów)
- PODRAZA Wiesław Stanisław: pozycja 3 : 0,25% (114 głosów)
- SKALSKA Jolanta: pozycja 4 : 0,25% (114 głosów)
- SZNAJDER Magdalena Monika: pozycja 5 : 0,25% (114 głosów)
- ŻURAK Teresa Małgorzata: pozycja 6 : 0,25% (114 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?