Siemianowice: Po wyjazdowym zwycięstwie w Ożarowicach MKS zagra u siebie z Ciężkowianką Jaworzno

Patryk Trybulec
Wyjazdowa niemoc piłkarzy MKS-u Siemianowice Śląskie w końcu została przerwana. Nasi zawodnicy walczący o utrzymanie w lidze okręgowej wygrali pierwszy mecz na boisku rywala w tym sezonie. Na inaugurację wiosennych rozgrywek pokonali w Ożarowicach miejscowego Piasta 2:1 i już na starcie nowej rundy awansowali na 10. miejsce w stawce.

Podopieczni trenerów Stefana Burdeli i Ireneusza Krupanka rozpoczęli potyczkę z "czerwoną latarnią" II grupy od mocnego uderzenia i już w 18. minucie objęli prowadzenie. Rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Góreckim na gola zamienił Marcin Wolny. Goście wyrównali w podobnych okolicznościach, ale tym razie sędzia wskazał na wapno po zagraniu ręką przez Góreckiego. Ten sam zawodnik okazał się bohaterem kluczowej akcji meczu. Pomocnik gości w 60. min wykorzystał zamieszanie pod bramką Piasta i przytomnie skierował piłkę do siatki.

Jutro siemianowiczanie po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się przed własną publicznością. O godzinie 14 w ramach 17. zmierzą się z Ciężkowianką Jaworzno.

Tymczasem pierwsza wiosenna kolejka przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcie na szczycie tabeli. Faworyzowany AKS Niwka Sosnowiec zremisował bowiem 0:0 z Podlesianką Katowice i do lidera z Tarnowskich Gór (Gwarek wygrał z RKS-em Grodziec 3:1) traci już 6. punktów.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia