MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Sztumie dzieci podczas bibliotecznych zajęć odbywają wirtualne podróże. To element projektu "Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat"

Anna Szade
Anna Szade
W Bibliotece Kwadro w Sztumie uczestnicy zajęć edukacyjnych w ramach projektu "Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat" dzięki goglom przenoszą się do wirtualnego świata.
W Bibliotece Kwadro w Sztumie uczestnicy zajęć edukacyjnych w ramach projektu "Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat" dzięki goglom przenoszą się do wirtualnego świata. Biblioteka Kwadro w Sztumie
Biblioteka Sztumskiego Centrum Kultury od początku 2024 r. realizuje projekt "Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat". Oryginalne zajęcia dla dzieci są możliwe dzięki dotacji z programu Fundacji BGK "Na Dobry Początek!". Udało się połączyć tradycję z nowoczesnością, bo dzięki specjalnym goglom uczestnicy podczas spotkań wśród książek przenoszą się do wirtualnego świata.

"Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat". Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sztumie

Sztumskie dzieci wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą uczestniczyć w oryginalnych zajęciach, które odbywają się w Bibliotece Kwadro w Sztumie. Projekt "Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat" to próba zainteresowania czytelnictwem najmłodszego pokolenia. Wiadomo, jak połkną bakcyla, zostanie z nimi na całe życie.

Ale nie są to zwykłe edukacyjne spotkania z książkami. Pracownicy sztumskiej biblioteki połączyli tradycję z nowoczesną technologią. Ta innowacyjność polega na włączeniu do zajęć specjalnych gogli do wirtualnej rzeczywistości (VR), które pozwolą dzieciom na fascynującą podróż po różnorodnych światach wirtualnych. Placówka ma trzy pary okularów Meta Quest 3.

Celem naszego projektu jest nie tylko zainteresowanie dzieci czytaniem, ale także zapewnienie im nowoczesnych narzędzi do rozwoju. Poprzez wykorzystanie technologii VR, dzieci mogą przenieść się do miejsc, o których dotąd mogły tylko marzyć, ucząc się przy tym poprzez doświadczenie i zabawę – tłumaczą autorzy przedsięwzięcia z Biblioteki Sztumskiego Centrum Kultury.

To nie jedyne elementy programu zajęć, bo znalazły się w nim również elementy robotyki, programowania i kodowania.
Dzieci spotykają się po południu dwa razy w tygodniu w Bibliotece Kwadro przy ul. Nowowiejskiego 14 T. Młodsza grupa, w wieku 3-6 lat we wtorki, starsza, w wieku 7-9 lat w środy.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Na Dobry Początek!" - edycja XVI. SCK było jednym z 30 podmiotów z całej Polski, które znalazły się na liście zwycięzców w konkursie dotacyjnym.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto