Przegląd tygodnia w Siemianowicach Śląskich, najważniejsze wydarzenia od 9.05 do 15.05.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 9.05 do 15.05.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 9.05 do 15.05.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Siemianowic Śląskich, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.05 a 15.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „TOP 14 najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Informatyka pozostała liderem [RANKING 16.05]”?

Przegląd tygodnia Siemianowice Śląskie od 9.05 do 15.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 TOP 14 najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Informatyka pozostała liderem [RANKING 16.05]

Trwają egzaminy maturalne, niektórzy już nawet skończyli je zdawać i mają wakacje. Ale... co po maturze? Gdzie na studia? Jakie kierunki są najchętniej wybierane i najbardziej oblegane w ostatnim czasie? Odpowiedź na to dają wyniki ostatniej rekrutacji na studia, na rok akademicki 2020/2021. To może być też wskazówka i podpowiedź dla niezdecydowanych. Od razu dodajmy, że w pierwszej trójce w ciągu trzech ostatnich lat zachodzą wyłącznie minimalne zmiany - lider pozostaje ten sam, a dwa pozostałe kierunki na podium tylko raz zamieniły się miejscami. W ostatniej rekrutacji kolejność kierunków w ścisłej czołówce była identyczna jak rok wcześniej.

📢 Śląskie: Darmowe meble w naszym województwie. Oddają je za darmo – zobacz oferty! Można niskim kosztem wyposażyć mieszkanie i działkę

Darmowe meble w woj. śląskim. Meble za darmo w całkiem dobrym stanie można zdobyć w naszym regionie. Wystarczy tylko dobrze poszukać, a okaże się, że bez wydawania pieniędzy możemy wyposażyć mieszkania lub altankę na działce. Zobacz najciekawsze aktualne ogłoszenia w serwisie OLX. Zobaczcie, co jest do wzięcia od ręki w powyższej galerii zdjęciowej.

📢 Śląsk i Zagłębie nocą! CUDOWNE zdjęcia miast aglomeracji! Zostały wykonane dronem. Koniecznie je zobaczcie

CUDOWNE zdjęcia miast Śląska i Zagłębia nocą - fotografie wykonano dronem. Znajdziecie tutaj. m.in. Katowice, Bytom, Chorzów, Dąbrowę Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź. Zdjęcia wykonano w terminie od marca do maja tego roku.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 9.05-15.05.2021 Siemianowice Śląskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Siemianowicach Śląskich. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piękno natury w Śląskiem. Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju – tam warto się wybrać! Zobaczcie ZDJĘCIA

Zastanawiacie się gdzie wybrać się na weekendową wycieczkę? Zobaczcie to miejsce! Przyszła wiosna, a wraz z nią sezon na spacery. Ogrody Kapias zachwycają i zapraszają. Co można tutaj zobaczyć? M.in. przepiękne ogrody angielskie, ogród romantyczny lub wiejski. Wkrótce dla gości ponownie otworzy się restauracja.

📢 Dzieci wracają do szkół. Zobacz memy o powrocie do nauki stacjonarnej 16.05.2021

Ilość zakażeń koronawirusem w Polsce znacznie spadła. Przez cały maj stopniowo do nauki stacjonarnej wracają poszczególne szkoły. Temat budzi wiele kontrowersji. Protest uczniów zebrał kilkaset tysięcy podpisów uczniów, którzy nie chcą wracać do szkół tuż przez zakończeniem roku szkolnego. W internecie powstało wiele memów o powrocie do nauki stacjonarnej. Wybraliśmy najlepsze z nich. Zobaczcie!

📢 Koronawirus w woj. śląskim. W sobotę 321 nowych zakażeń COVID-19. Ile w Twoim mieście i powiecie?

Nowy raport koronawirusowy na sobotę 15 maja 2021. Koronawirus w województwie śląskim nadal nie ustępuje – choć zakażeń jest coraz mniej. Nasze województwo wciąż jest w czołówce, ale dziś, 15 maja, jesteśmy na drugim miejscu. Mamy w regionie 321 nowych zachorowań.

📢 "Zielone" strefy w Śląskiem! Jest ich coraz więcej. Gdzie wskaźnik zakażeń koronawirusem jest najmniejszy? Sprawdź miasta i powiaty

Koronawirus w Śląskiem. Od kilkunastu dni liczba nowych zakażeń w woj. śląskim spada. Są już miejsca w woj. śląskim, w których wskaźnik zakażeń jest już na tyle niski - że oznaczane są jako tzw. "zielone strefy" na mapach Piotra Tarnowskiego!

📢 Koronawirus w Śląskiem. Od dzisiaj, 15 maja, koniec z maseczkami na powietrzu – ale na razie na krótko! Zobaczcie co jeszcze się zmienia

Obostrzenia koronawirusowe w woj. śląskim. Liczba zakażeń spada, maleje również liczba pacjentów przebywających w szpitalach. Dzięki temu rząd zdecydował się na stopniowe odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń. Kolejne złagodzenie ograniczeń wchodzi w życie dzisiaj, 15 maja 2021 roku. Od dziś będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Sprawdź aktualny harmonogram zmian na najbliższe tygodnie KLIKAJĄC W NASZĄ GALERIĘ.

📢 Śląskie: Zalane drogi, domy, szkoły... Strażacy interweniowali ponad 600 razy! Nawałnice w województwie. Są alarmy przeciwpowodziowe

To była prawdziwa powódź. Strażacy wciąż walczą ze skutkami nawałnic, które przeszły nad województwem śląskim w czwartek (13 maja). Podtopione są domy i ulice, w Krzyżanowicach woda wdarła się m.in. do urzędu i gminy i szkoły. Strażacy do godz. 6 interweniowali 623 razy. Ze skutkami nawałnic walczyło ponad 700 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba została ranna.

📢 Siemianowice Śląskie. Nowy mural na budynku Rosomaka. Upamiętnia bohaterów III Powstania Śląskiego

Na budynku spółki Rosomak w Siemianowicach Śląskich powstaje wyjątkowy mural. Artysta, Wojciech Walczyk, ozdobi siemianowicką przestrzeń obrazem, który upamiętni wybuch III Powstania Śląskiego oraz bohaterów tego powstania. Na obrazie zostaną przedstawieni m.in. bohaterowie tamtych wydarzeń, którzy urodzili się lub mieszkali w Siemianowicach Śląskich.

📢 Nowy Ład: przecieki zdradzają, czego można się spodziewać po programie PiS. 500 plus, emerytury, mieszkania... Co zmieni Nowy Ład?

Polski Nowy Ład to program PiS, który poznamy na konwencji 15 maja, ale zapowiadany jest od kilku miesięcy. Jego "premiera" miała odbyć się 20 marca, jednak z uwagi na trzecią falę pandemii koronawirusa zdecydowano się przesunąć konwencję PiS. Teraz jednak potwierdzona została nowa data prezentacji programu Nowy Ład. Przecieki na temat jego zawartości pojawiają się już od dawna. Co zmieni Nowy Ład? 500 plus, emerytury, mieszkania - to tylko niektóre obszary, w których można spodziewać się zmian. Sprawdź, co już wiadomo o Nowym Ładzie!

📢 Koronawirus w Śląskiem: Zakażeń coraz mniej, lecz wciąż sporo zgonów. Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

3 288 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 432 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 14 maja 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 289 osób, w woj. śląskim - 66. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem przypadków śmiertelnych, jak i nowych zakażeń.

📢 Takie emerytury mają księża. Zobaczcie stawki tego świadczenia duchownych

Ksiądz w kościele katolickim to osoba mająca święcenia, które pozwalają jej między innymi odprawiać msze, sakramenty, takie jak ślub, chrzest, pokuta. Księża często działają także poza murami kościoła, wielu z nich czynnie pracuje w szkołach, w których uczą religii. A jak sprawa wygląda ze świadczeniami emerytalnymi duchownych? Sprawdzamy, ile emerytury dostają księża.

📢 Burze z gradem w woj. śląskim [13.05.2021]. Wiatr w porywach do 70 km/h! Jest ostrzeżenie IMGW. Sprawdź gdzie jest burza [MAPA online]

Uwaga na burze z gradem w woj. śląskim 13 maja 2021. IMiGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa śląskiego. Alert ten dotyczy wszystkim powiatów. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz to aż 80 procent.

📢 Koronawirus. W Śląskiem wciąż najwięcej zakażeń i zgonów. Sprawdź sytuację w swoim mieście - raport z 13.05.2021

3 730 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 492 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 13 maja 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 342 osób, w woj. śląskim - 57. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń jak i ilości zgonów.

📢 Te sklepy są otwarte w niedziele. Polomarket też skorzystał z luki w przepisach [lista]

Polomarket otwiera sklepy w niedziele. To kolejna sieć, która skorzystała z luki w przepisach, czyli wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych - informują Wiadomości Handlowe. Lista sklepów otwartych w niedziele pomimo zakazu handlu stale się wydłuża. Zobacz!

📢 W Śląskiem wciąż umiera na COVID-19 najwięcej osób w Polsce! Zobacz dane z poszczególnych miast i powiatów

KORONAWIRUS. Z dnia na dzień, w Polsce zmniejsza się ilość nowych zakażeń. Wciąż jednak utrzymuje się na wysokim poziomie liczba zgonów. Ostatniej doby [11.V] w Polsce zmarło na Covid-19 aż 426 osób, w tym 66 w woj. śląskim. Sprawdziliśmy, ile osób zmarło z powodu pandemii koronawirusa w ciągu ostatnich 2 tygodni, w poszczególnych miastach i powiatach woj. śląskiego. Dane sprawdzicie w galerii.

📢 Od 15 maja bez maseczek na świeżym powietrzu. Jednak pod pewnymi warunkami. Sprawdź, gdzie nadal trzeba będzie nosić maseczki

Maj upływa pod znakiem luzowania pandemicznych obostrzeń. Jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian jest ta dotycząca obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu od połowy tego miesiąca ust i nosa nie trzeba będzie zasłaniać w miejscach na otwartym powietrzu. Ale nie w każdej sytuacji i nie wszędzie.

📢 Ku przestrodze! Zobacz WIDEO z wypadku motocyklisty w Śląskiem. Przerażające! Tragiczny początek sezonu motocyklowego w regionie

ŚLĄSKIE. Tragiczny początek sezonu motocyklowego. Na śląskich drogach w ciągu 5 dni doszło do 3 wypadków z udziałem motocyklistów. Bilans jest fatalny - zginęły 2 osoby, 2 odniosły bardzo poważne obrażenia i lekarze wciąż walczą o ich zdrowie. Policja apeluje o rozwagę. Zobacz WIDEO udostępnione przez policję.

📢 Rząd chce szczepić 16 i 17-latków i przyspiesza luzowanie obostrzeń. Co się zmieni?

W środę - 12 maja - odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego. Ogłoszono kolejne decyzje dotyczące luzowania obostrzeń. Wiadomo, już że o ponad tydzień wcześniej zaczną działać kina czy teatry. Przyśpieszono, nieznacznie, także otwarcie siłowni czy basenów. W przyszłym tygodniu z kolei - według informacji dziennikarza Krzysztofa Skórzyńskiego - mają ruszyć natomiast zapisy na szczepienia dla 16- i 17-latków.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lato

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie