Wojciech

avatarWojciech

Siemianowice Śląskie
Zakochanego w Siemianowicach dość krytyczne spojrzenie na rządzących tym pięknym miastem. Mam dość: bierności "Wolnych Siemianowic", pozornej aktywności klubu radnych SMS oraz dyktatorskich zapędów propagandystów Jacka Guzego. Nie piszę pod swoim nazwiskiem bo nie chcę aby to kim jestem przysłoniło to o czym piszę. W Siemianowicach mieszkam od urodzenia. Widziałem upadki kopalń i huty, obserwowałem rządy Szandara, Sobczyk oraz niesamowicie błyskotliwą karierę Guzego.
Mieszkaniec Mariusz Polok

Mariusz Polok

Dodano 2013-10-09 08:41:52
obserwowany

LOKALNE REFERENDUM w Siemianowicach Śląskich

W związku z deklaracjami jakie WOLNE SIEMIANOWICE składały w przedmiocie referendum lokalnego w sprawie odwołania Rady Miasta i Prezydenta Miasta podjęto rozmowy z współdziałającymi przy różnych okazjach środowiskami i grupami społecznymi, celem podjęcia wspólnych starań o skuteczne przeprowadzenie inicjatywy referendalnej. Mając na względzie fakt, iż inicjatywa ta ma mieć miejsce na kilka miesięcy przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i wymagałoby to od mieszkańców powielania aktów wyborczych wszystkie sondowane doszły do wniosku, iż odstąpimy od działań referendalnych a swoją aktywność skupimy na prezentacji działań władzy i obnażaniu panujących mechanizmów, które od wielu lat niezmiennie kontestujemy. W tym jakże gorącym okresie obfitującym w zintensyfikowanie działań przez różne środowiska o charakterze opozycyjnym, postanowiliśmy wystąpić do organów nadzoru podważając zasadność inicjatywy uchwałodawczej dającej przyzwolenie na dalsze zadłużanie naszej gminy i to bez wyraźnego celu a jedynie w kierunku pozwalającym na zaspokojenie bieżących potrzeb miasta. Chybione inwestycje ciągnące miasto w dół, nie przekładające się na nowe miejsca pracy, zaniechanie realnych reform finansów publicznych miasta, szerzący się koniunkturalizm i „kolesiostwo” trawiące miasto od dawna nie pozwalają zaufać lokalnej władzy i przyjąć, iż uzyskane środki zostaną spożytkowane właściwie i racjonalnie wydatkowane na potrzeby mieszkańców. Władza od dawna głucha na głosy mieszkańców działa wbrew ich woli straciła swoją legitymację do reprezentowania mieszkańców. Pomimo, iż inicjatywa referendalna powinna mieć miejsce, biorąc pod uwagę ostatnią kampanię z którą nie chcemy być utożsamiani, a która podważyła zaufanie mieszkańców do tej formy oporu wobec władzy, musimy zważyć, iż działania jakie podejmujemy mają wpływ na losy miasta i mieszkańców i nie są istotne prywatne ambicje czy duma a jedynie dobro miasta. Dlatego też podjęliśmy się rozmów w różnych środowiskach (nie politycznych) i wysłuchaliśmy argumentów różnych stron dialogu społecznego i pomimo prób wywierania na nas presji podjęliśmy decyzję naszym zdaniem najbardziej rozsądną, a co najważniejsze wspólną. Zbliżający się rok będzie rokiem wyborczym, okazją do prezentacji dokonań wszystkich stron, poddania się ocenie wyborczej. Zapewne znajdą się chętni jak zwykle do prowadzenia brudnej gry wyborczej ale również jak zwykle na końcu tej ścieżki stoi głos mieszkańców i to oni dokonają ostatecznie wyboru i czy będzie się on podobał indywidualnym postaciom ze świata polityki lokalnej czy nie to ten głos jedynie będzie miał rację… Prezentujemy też poniżej informację o podjęciu działań alternatywnych ustalonych w rozmowach z współpracującymi środowiskami: http://bonafides.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1174%3Awniosek-do-wojewody-%C5%9Bl%C4%85skiego-o-uniewa%C5%BCnienie-uchwa%C5%82y-rady-miasta-siemianowice-%C5%9Bl%C4%85skie

Mieszkaniec Wojciech

Wojciech

Dodano 2013-01-12 12:57:03

Co robi Wojciech Kempa gdy nie grają taśmy Bochenka?

W ostatnich trzech artykułach opowiedziałem historię Pałacu Donnersmarcków. Opowiedziałem jak zabytek niszczał na oczach leniwych urzędników siemianowickiego magistratu. W między czasie wybuchła afera taśmowa z Prezydentem Siemianowic Śląskich w roli głównej. Spośród urzędników od wielu lat wyróżnia się Wojciech Kempa – historyk. Naczelnik Referatu Promocji Miasta, który raczej nie ma w zakresie swoich obowiązków dbałości o dziedzictwo historyczne.
Jednak Wojciech Kempa dość osobliwie traktuje swoją historyczną pasję, z jednej strony udziela się na internetowym forum historycznym prowadzonym pod adresem historycy.org a z drugiej nie widać aby interesował się on najwspanialszym z siemianowickich zabytków. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi Wojciecha Kempy na forum historycy.org z okresu od 5 listopada do 20 grudnia 2012. Zdecydowana większość z nich, bo ponad sto pięćdziesiąt, została napisana w godzinach pracy Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Żaden z wpisów będących przedmiotem analizy nie dotyczył Pałacu Donnersmarcków ani historii Siemianowic Śląskich.
Wojciech Kempa pisząc na wspomnianym forum w godzinach pracy nie promował też w swoich postach miasta Siemianowice Śląskie (np. zamieszczając w stopce swoich wypowiedzi informacji o fakcie zatrudnienia w UM Siemianowice Śląskie, bądź poruszając tematy Siemianowicom bliskie). Fakty są takie, że Wojciech Kempa średnio w godzinach pracy, jako Kierownik Referatu Promocji Miasta, pisał w analizowanym okresie od 7 do 12 dość obszernych - a co za tym idzie czasochłonnych – postów. Taka aktywność albo odciągała go od obowiązków służbowych albo świadczy o małej ilości pracy na jego stanowisku co może dowodzić o przeroście zatrudnienia w siemianowickim magistracie.
Mam wrażenie, że Wojciech Kempa jako urzędnik siemianowickiego magistratu ma zbyt dużo wolnego czasu co dowodzi o braku podstaw do jego zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy. Czy Prezydent Miasta Jacek Guzy powinien, wobec przytoczonych w tym artykule faktów, pomyśleć o tym aby zwolnić Wojciech Kempę z pracy w Urzędzie Miasta i pozwolić mu realizować się jako historyk?
Czy powodem zwolnienia dyscyplinarnego mogłoby być w przypadku Wojciecha Kempy wykorzystywanie miejskiego mienia (komputera) w godzinach pracy do prywatnych celów nie mających związku z funkcjonowaniem Urzędu Miasta Siemianowice a szczególności z obowiązkami Referatu Promocji Miasta?
Swoją drogą z powodu wybuchu afery taśmowej w której Prezydent Siemianowic załatwiał przysługę od Straży Miejskiej Pan Kempa tak jakby, rzadziej odwiedza historyczne forum – widać ma inne priorytety, mianowicie walkę o przetrwanie.
Zapraszam do dyskusji
Wojciech z Tuwima

Więcej na:
http://www.historycy.org/index.php?showuser=47450

Mieszkaniec Wojciech

Wojciech

Dodano 2013-01-03 10:17:20

Fatum Donnersmarcków część III: rok 2011

W poprzednich dwóch artykułach ujawniłem wstrząsające fakty na temat transakcji kupna, sprzedaży oraz pożyczek, których głównym bohaterem był siemianowicki Pałac Donnersmarcków. Dziś wracam do tematu ponieważ, redakcja miesięcznika Nowe Echo Siemianowic dotarła do aktu sprzedaży pałacu przez Sile

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca