MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły w Siemianowicach dostaną pieniądze na wyrównanie szans

Grzegorz Lisiecki
Ponad 1,5 miliona złotych to kwota unijnego dofinansowania projektu "Szkoła harmonijnego rozwoju", który będzie realizowany w naszym mieście

"Szkoła harmonijnego rozwoju" to program skierowany do 441 uczniów klas trzecich siemianowickich szkół podstawowych. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych.
Program realizowany będzie w ośmiu szkołach podstawowych - nr 1 im. Mikołaja Kopernika, nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, nr 5 im. Adama Mickiewicza, nr 6 im. Hanki Sawickiej, nr 11 im. Juliusza Słowackiego, nr 13 im. Józefa Skrzeka, nr 16 im. Bolesława Prusa (wchodząca w skład Zespołu Szkół Nr 1) oraz nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego (wchodząca w skład Zespołu Szkół Integracyjnych).
Jak poinformowano nas w referacie edukacji Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich, "celem głównym projektu będzie wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji (w tym 143 dzieci o niskim statusie materialnym, 130 dzieci, dla których zorganizowana jest pomoc w nauce oraz 73 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych".
Program ruszy z początkiem przyszłego roku. - Został podzielony na dwa etapy - mówi Alina Toczek, dyrektor SP nr 1. - Od lutego do czerwca organizowane będą dodatkowe zajęcia dydaktyczne i specjalistyczne, z pedagogiem i psychologiem. Zbadany zostanie rodzaj inteligencji dzieci. Ważne jest, by dowiedzieć się, czy jest to inteligencja wzrokowa, słuchowa czy kinestetyczna. Drugi etap programu realizowany będzie w grupach, chodzi o kompetencje matematyczne, przyrodnicze oraz informatyczne, a także kompetencje językowe. Aby nie było to wszystko takie "suche", organizowane będą wyjazdy, między innymi na Uniwersytet Śląski - wyjaśnia.
W Szkole Podstawowej nr 1 jest 78 uczniów z rocznika 2001 - trzecioklasistów. Ilu z nich uczestniczyć będzie w programie? - Wszystko zależy od rodziców, bo to oni muszą wydać zgodę na uczestnictwo dziecka w dodatkowych zajęciach. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy trzecioklasiści zostaną objęci tym programem - zaznacza Alina Toczek.
Projekt ma sprawić, że dzieci będą rozwijać sprawności umysłowe, zainteresowania, nauczą się skutecznego komunikowania, będą dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem, uwrażliwią się na potrzeby innych. Udział w programie ma ukształtować umiejętności dokonywania samooceny oraz efektywnego współpracowania w grupie, a dzieci zdobędą umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nowych i trudnych.

od 7 lat
Wideo

Młodzi często pracują latem. Głównie bez umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na siemianowiceslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto